Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core i3-7100 3.9GHz...

Intel Core i3-7100 3.9GHz processzorhoz elég a gyárilag adott hűtés?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Alaplap: Gigabyte GA-Z270-HD3P

Processzor: Intel Core i3-7100 3.9GHz LGA1151 ( [link] )


Ez a kettő párosítás lenne, viszont nekem még egy 15 éves gépem van, ezért nem tudom, hogy a mostani processzoroknak milyen hűtés elég.


Eddig nem tuningoltam és nem is tervezem, így plusz hő nem fog emiatt keletkezni. Házat még nem tudom milyen lesz, de egy viszonylag jól hűtöttet szeretnék (pl. Zalman Z9 Neo - [link] ). Nem tudom, az számít-e, hogy integrált VGA lesz használva ideiglenesen, de idén, vagy jövőre lesz bele véve rendes VGA (elméletileg).


Tuning nélkül, viszonylag jobban hűtött házban elég a gyárilag hozzá adott hűtés és a rajta lévő alap hűtőpaszta? Neten, amit találtam róla képet, elsőnél ( [link] ) nem tűnk olyan nagynak, de a másodiknál ( [link] ) már nagyobbnak látszik a hűtőborda.


Ha nem muszáj, akkor nem adnék ki plusz pénzt rá. Azért körbenéztem, ha mégis kéne, ez szimpatikusnak tűnt: Cooler Master Hyper TX3 EVO 90x79x136mm (RR-TX3E-22PK-R1) ( [link] )


2017. szept. 6. 19:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Még eszembe jutott, ha elég is lenne a gyárilag hozzá adott, nagyjából mennyi hőfokot jelenthet különbségben a Cooler Master Hyper ... hőcsövessel szemben (kb. +- 10 fok)?
2017. szept. 6. 19:50
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Nekem is új genes i3 van, cs go, lol dota2, wot ilyesmikhez bőven elegendő de már egy újabb játéknál nem sokat ér, főleg ha csak jövőre lesz kártyád.. 2 magos proci 2018-ba, noooo
2017. szept. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ma már 2 magos procira nem szabad építeni, ennyi pénzből jobb vétel lenne egy 4 magos Ryzen.


AMD Ryzen 3 1300X YD130XBBAEBOX processzor 38.159 Ft

Asrock AB350M PRO4 alaplap 24.099 Ft


Összesen: 49.022 Ft + Áfa 62,258 Ft

2017. szept. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, de a kérdés nem erre irányult. Nem gamer gépet akarok összerakni. Lassan 10 éve nem játszok, tervbe van a közeljövőben, ha lesz rá idő, de ez a legutolsó szempont.


Engem a hőmérsékleti tényezők érdekelnének, hogy mennyire megfelelő az alap hűtés, vagy érdemes-e venni hozzá amit pl linkeltem. Milyen hőmérséklet különbségre lehet számítani nagyjából.

2017. szept. 7. 11:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy a nem K-s, azaz a nem tuningolt processzorok hűtéséhez elég a gyári hűtés. Nekem is ilyen van, simán elég.
2017. szept. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És nálad átlagban hány fokon van?
2017. szept. 8. 11:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Hmmm... nem tudom, holnapra meg tudom nezni.
2017. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!