Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri meg kaby lake processzo...

Gyuri69 kérdése:

Megéri meg kaby lake processzort venni?

Figyelt kérdés
I3-7100 azt néztem ki de olvasom H jönnek a coffe lake és processzorok októberben, megvárjam őket vagy annyival nem lesznek jobbak és megéri a 7100?

#PC #processzor #hardver #alaplap #rám?szamitogep
2017. szept. 11. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha INTEL fan vagy, és szűkös a kereted, akkor megéri.

A Coffe-val az a gond, hogy baromi drága (még) hozzá az alaplap. Relatíve.

2017. szept. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Nem mintha ezen a platformon ne lenne hová újítani. Határ a 100 ezres i7, ami szerintem 7-8 év múlva is elég lehet (előző procikból és mai gépigényekből kiindulva). I3-7100 is jó áron van most, év elején 45-50 ezerről indult, most 30.
2017. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább gyűjts még egy kicsit és vegyél Ryzent, kétmagos procira ma már nem nagyon érdemes építeni.
2017. szept. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tévedés. Online játékokhoz (LoL, CS:GO stb.) elég bármelyik új generációs pentium. A celeronokat azért nem említem, mert nekem azokkal meggyűlt a bajom. Volt 3, abból az első működött remekül a többi egy rakat xar volt. A mostaniakkal nem tom mi a helyzet, mert ez régen volt jó pár generációval a kabylake előtt, de azt mondom biztos ami biztos kerüld a celeronokat. Pentium, ha kicsit tovább akarsz menni gaming témában, de nincsenek nagy elvárásaid vagy nem akarsz komoly játékokkal játszani akkor meg G4560 típus szerint pontosabban. Bár mondjuk hoz akkora változást a coffe lake, hogy érdemes legyen megvárni. Egyébként ehhez már dobsz még egy picit és kijön akár egy i5 is vagy ryzen.
2017. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt felejtitek el, hogy ez nem 2 magos-2 szálas hanem 2 mag-4 szál. Végeredményben a játékoknak mindegy, csak legyen meg a 4 szál. Nyílván emiatt gyengébb az i3 mint az i5 vagy Ryzen 5, de igazából semmi egetrengető.

I3-7100 vs R5 1400: (1080Ti mellett)

[link]


Van ahol durvább a különbség, de még a min FPS-el sincs akkora gond és ez csúcskártya mellett. Egy 1050Ti-vel lehet, hogy semmi különbséget nem érezne.

2017. szept. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!