Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Zalman Z9 Neo gépházat...

Egy Zalman Z9 Neo gépházat használok és az a problémám adódott, hogy nem kapcsol le a gép kikapcsolásánál az USB port körüli LED. Ezzel mit kezdhetek?

Figyelt kérdés
A gépház megélt már 2 alaplapot és 2 tápot is. Az első alaplapnál egy idő után magától megoldódott a probléma még a mostaninál (MSI B150M Bazooka Plus) mindig fenáll. Őszintén, nem zavaró, mert lenyomom a tápot, vàrok egy picit még elhalványul és kész. Csak jó volna megoldani ezt a problémát. Mondjuk az érdekes volt mikor kihúztam a tápot és világított ugyanúgy egy ideig áramellátás nélkül :D

2017. szept. 11. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Félreérthetően írtad le a bajodat.

Most úgy érteni hogy a gép nem kapcsol le, és világít a led is.

A led ha tovább világít azért van mert fel vannak töltődve a kondik, és idő még elvesztik töltésüket.

Nekem volt ramhibás lapom, azt nem lehetett leállítani, feszt restartolt a kikapcsolásra.

2017. szept. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom mi a félreérthető benne. Nem kapcsol ki a led mikor kinyomom a gépet, röviden ezt írtam le. Mind1 is, ez ellen lehet akkor tenni bármit is? Hogy ne kapjon gép leállítás után is áramot az elülső LED panel?
2017. szept. 12. 07:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen gépházam van, de még nem tapasztaltam ilyet. Milyen táp van benne?
2017. szept. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Chieftec Force 500W (CPS-500S). Ellenőrizzem le a LED csatlakozókat amik az alaplapra mennek? Vagy ott ha hibázok nem világít a LED?
2017. szept. 12. 16:11
 5/8 A kérdező kommentje:
Valaki valami help? Egy ideje itt áll a kérdés és még nem jött válasz. Nem vagyok türelmetlen mert őszintén, ez nem nagy probléma de azért azt sem szeretném ha feledésbe merülne a kérdésem ennek az oldalnak a kérdésgyűjteményében.
2017. szept. 14. 20:03
 6/8 anonim válasza:
Engem is érdekelne mert ugyan ez a gondom! :D
2018. júl. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 Szia, én megoldottam már. Nyomd le az USB port áramellátását. Valahol az Advanved résznél találod újabb lapok BIOS-án. Ez csak annyit tesz, hogy kikapcsolt/csökkentett energiafogyasztású üzemmódban nem kap áramot a port. Nekem ez az Advanced fülön a Wake Up Event Setup menüpontban van. Ott kinyomtam a Resume By USB Device lehetőséget. Ennek egy velejárója, hogy nem tudom billentyűzettel visszahozni alvóból a gépet, cserébe viszont nem világít ha kinyomom mert nem kap többé áramot kikapcsolt állapotban a port. Mondjuk nem értem miért van ilyen bután kitalálva ez az alaplapomom, hisz mindezek mellett alvó módban kap áramot az előlapi USB port, tehát elméletben lehetséges volna billentyűzettel vagy egérrel is ébreszteni. Ha lenne egy külön menüpont, ami a portok áramellátásával kapcsolatos beállításokat tartalmazná, akkor nem kéne kilőnöm az ébresztés lehetőségét csak azért, hogy ne világítson.Amúgy van olyan lap is, ami konkrétan valami Power Management vagy hasonló elnevezésű menüpontot tartalmaz, ahol külön beállítható mi történjen a porttal, ha kinyomod a gépet, csak ez épp nem az én lapom...
2018. júl. 3. 11:10
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, javítom magam, csak kikapcsolt állapotban nem kap áramot a port ha beállítod amit mondtam :D
2018. júl. 3. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!