Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti megvennétek az alábbi I7...

Ti megvennétek az alábbi I7 7700k-t?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már nagyon régóta, kb 10 éves korom óta akarok egy b*szó PC-t, de eddig P4-nél nem jutottam tovább. Na most megveszem életem gépét, megvan már az 1080, a többi alkatrészt is rendelem, a proci már csak a kérdőjel. Az a helyzet, hogy 100 körül táncolt az ára, most viszont felugrott 118-ra, nagyon mérges lettem, mert ez már nekem sok, így is már rég túlléptem a keretemet, kenyéren és vízen leszek a hónap végéig.. :D Találtam egy srácot Hardveraprón(2009 óta tag, 500+ pozitív, 5 negatív értékelés) aki 88k-ért adna bontatlan I7 7700k-t nekem, vállal rá 3 év garanciát. Mondom, hű de jó, meg is veszem, csakhogy édesanyám tudomást szerzett "használt alkatrész vásárlási szándékomról" és azonnal vészmadárrá változott, elkezdte taglalni, hogy úgyis átb*sznak, ki tudja honnan van az a CPU, megint ráfázok a használt cuccal, stb stb, ezzel tökéletese el is bizonytalanított. Haverok szerint nem valószínű, hogy átvernének, nyugodtan vegyem meg, ilyesmi. Sajna postázni kéne mert messze vagyunk, nem tudom személyesen átvenni és attól félek, hogy tovább drágul a cucc. Igaz, folyamatosan ingadozik az ára, de most egy picit ráparáztam. Anyám szerint nem tudok már racionálisan gondolkodni, mert már 2 hónapja a gépen pörgök 0-24(és tényleg ezen kattogok egész nap).


Ti mit tennétek a helyemben? Megvennétek 30ezerrel olcsóbban az eladótól Hardveraprón? Vagy inkább a bolti gari a tuti? Mindenképp boltból akartam megvenni mindent újonnan, de 30k az 30k... Ti mit tennétek a helyemben?



2017. szept. 12. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Én megvenném hardverapróról, hisz ha megbízható az eladó, akkor nehezen elképzelhető, hogy át akarna ejteni
2017. szept. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szántóvető ***** válasza:
vedd meg személyesen,talán egy tízesből kijön az útiköltség.90-ért van új 6700k,az nem elég jó?
2017. szept. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem értem anyádat, ha egyszer bontatlan, akkor miért lenne használt?

Amúgy 500+-os eladónál már viszonylag alacsonya kockázat, bár azért nem mindegy, mire kapta a negatívokat.

Esetleg még LeCtől vagy Giannitól is vehetnéd, náluk is van ilyen 90k körül, na ők abszolút megbízhatók. Bár hogyha P4-ről váltasz, neked a 6600K/7600K is óriási ugrás lenne, nekem még a Pentium G4400 is az volt.

2017. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
[link] nézd meg itt 100k alatt tudsz venni
2017. szept. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Eszembe sem jutna magánszemélytől venni, bármikor belefuthatsz egy átverésbe aztán sosem látod viszont a pénzed. Árukeresőn 95e a legolcsóbb ajánlat, ennyi különbségért nem érdemes kockáztatni.
2017. szept. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi az eladó neve?


Ha 500+ pozitívja van, és nincs negatívja, akkor bátran veheted. Főleg ha bontatlan a cucc.


Én sok mindent eladtam már aprón, de soha nem csaptam be senkit, sőtt.


Legutóbb egy telót adtam el.


Elutalta a srác a pénzt.


A teló pont azon a napon döntött úgy, hogy megdöglik, mikor a bedobozolás előtt gyári állapotra tettem volna.


Segáz, írtam a srácnak a szitut, és azt is, hogy a pénze már nincs meg mert megvettem az új telót.


Küldtem neki teljes3n ingyen egy másik telefont, és pár nappal később vissza az eredeti teló árát.


Igaz, vannak gerinctelen emberek is a világban, pont ezért van a pont rendszer.


500 pluszos, bontatlan... Mire vársz?


Vedd bátran.

2017. szept. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sehol nem kapsz 95k-ért, az árukereső egyszerűen nem frissíti le elég gyorsan, vagy a boltból fogyott ki a cucc. Ami oda beérkezik az úgyis hasonló áron lesz kint. Úgy döntöttem, hogy megveszem. Lesz ami lesz. Köszi a válaszokat.
2017. szept. 13. 21:00
 8/8 szántóvető ***** válasza:
2017. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!