Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 32bit - 64bit: Most mi van?!

32bit - 64bit: Most mi van?!

Figyelt kérdés

Valaki le tudná nekem írni, hogy mi a különbség eközött a két kódolású rendszer között?! S egyáltalán miért van köztük különbség, miért kell ez a kettő?! Egy egységes rendszer nem lenne jobb?!


A végére egy fura kérdés: Vettem egy asztali PC-t (sajnos) ami 32bites rendszerrel fut. Szerettem volna rá valami normálisabb játékot, de...nem igazán találok. Azt jól tapasztaltam, hogy nem igazán vannak normális játékok 32bites rendszerre csak a másikra?!



2017. szept. 17. 12:18
1 2
 1/15 P.O.C. ***** válasza:
51%

A 32-bites rendszer több memóriát kezel (4 GB+) és a szintén 64-bites programokat gyorsabban futtatja.

Igazából már nem is kéne lenni 64-bites Windows -nak. Korábban olvastam egy cikket, hogy a Windows 8 után nem is tervez több 32 -bites változatot az M$, csak végül mégsem így lett valamiért.


Természetesen áttelepítheted a géped 64-bites -re tiszta telepítéssel. Még a 10 évvel ezelőtti számítógépek is alkalmasak 64-bites rendszert kezelni.

2017. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez a fejlődés. Vegyél egy 64-bites rendszert, ha a kinézett programok azt igénylik.
2017. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 P.O.C. ***** válasza:
***Jav: A 64 bites rendszer kezel több memóriát. Bocs #1 voltam.
2017. szept. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Valaki le tudná nekem írni, hogy mi a különbség eközött a két kódolású rendszer között?! "

Nem kódolási rendszer, hanem a processzor architektúrája, ekkora méretű memóriacímet tud megcímezni.

32 bites processzor esetén maximum 2 a 32-en = 4294967296 byte vagyis 4 GiB memóriát tud kezelni. 64 bites processzor esetén sokkal többet tudna (csak fizikailag nincsenek akkora memóriamodulok).

[link]

[link]


"Egy egységes rendszer nem lenne jobb?!"

Jó lenne, csak mind a 32 bites, mind a 64 bites dolgokat tartalmaznia kell - ugyanis 32 bites gépre nem rakható 64 bites operációs rendszer; 64 bites, 4 GiB memóriánál többet tartalmazó gépre meg nem érdemes 32 bites rendszert rakni, mert nem fogja kezelni a teljes memóriát - ami eléggé nagy telepítőt jelent.


Debian Linux esetében például vannak olyan kiadások, amelyek tartalmazzák mind a két architektúrát támogató telepítőt

[link]

de ebben csak a legszükségesebb dolgok vannak - minden mást a netről tőlt le.

2017. szept. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Szirty ***** válasza:
45%

"Igazából már nem is kéne lenni 64-bites Windows -nak."


No persze. de erre lehet azt mondani, hogy igazából a 32 bites programoknak is futnia kéne 64 bites winen. De ez messze nem így van.

2017. szept. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Azt jól tapasztaltam, hogy nem igazán vannak normális játékok 32bites rendszerre csak a másikra?!"


Nem. A játékok 99%-a ma is 32 bites...

2017. szept. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Valamiért azt érzem, hogy engem átvertek ezzel a "32bit-es Gamer PC"-vel. Egyetlen újabb játékot sem lehet feltenni rá, csak 4 - 5 éveseket. Próbáltam a Sniper Elite III-at, a Max Pyne 3-at, a Shadow of Mordor-t, a Mad Max 3-at...semmi! A videókártya meg a processzor simán vinné, de mindig kapom az "Ez az alkalmazás, nem fut az Ön gépén!" üzenetet.


Ezt se értem...az 5 éves laptopom simán kiírja ezt a telepítés előtt, hogy hahó, ez ebben a rendszerben nem fog elindulni, de itt nem. Itt seed-elek napokig és telepítek órákig, mire kiderül: Feleslegesen!


Hol lehet ezt látni a játékok leírásában, hogy fut-e 32bit-es környezetben?!

2017. szept. 17. 15:55
 8/15 P.O.C. ***** válasza:

Általában a minimális gépigényben írják, az adott játék adatlapján. A dobozán vagy a hivatalkos honlapon.


De amúgy mi akadályoz meg téged abban, hogy feltelepítsd rá a 64-bites Windows -t?

2017. szept. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

" Sniper Elite III-at, a Max Pyne 3-a"


Ezek 32 bitesek, de tényleg, miért nem 64-es az OS-ed?M

2017. szept. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Azért nem 64bit-es mert laikus vagyok és nem értek hozzá. Hát, most tudtam meg, hogy mi a különbség a két kódolás között.


Nem születik mindenki "PcB#zi" magazinnal a kezében ám fiúk! :)


Akkor még egy kérdés:


Az, hogy egy gép 32bites vagy 64 bites, azt nem az alaplap szabja meg, hanem egyszerűen csak az a tény, hogy milyen operációs rendszert választunk és installálunk fel rá?! :)


Tehát, a 32bit avgy 64bit azaz operációs rendszer kódolása és nem a gépé, jól értem?!


Korábbi 32bit-es rendszerből is simán lehet csinálni 64bit-eset, egy operációs rendszer cserével?!


Jól értem?

2017. szept. 17. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!