Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fizikailag hogyan néz ki egy...

Serpent kérdése:

Fizikailag hogyan néz ki egy raid egy otthoni asztali pc belsejében?

Figyelt kérdés
Én is szeretnék ilyet de csak annyit tudok, hogy a kiépítéshez az alaplapnak támogatnia kell a RAID-et (lennie kell rajta egy raid chipnek). De a többit (hogy milyen kábeleket használjak, hogy kell-e még valami hozzá) nem tudom.

2017. szept. 18. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Semmi extra, ugyanolyan kábeleket használnak. Nem kötelező az alaplapi chip sem, szoftveresen is meg lehet oldani.
2017. szept. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én arra a típusra gondoltam, amikor kettő hard disc van összefűzve az adatredundancia érdekében. Amúgy köszönöm a választ.
2017. szept. 20. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de minek akarsz RAID array-t otthonra, ha azt sem tudod mi fán terem?

Milyen RAID level-t akarsz?

Ha nincs otthon egy kis home server-ed, akkor NINCS értelme!

2017. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Fogod a két winyót, aztán rányomod az első két sata portra, aztán BIOS-ban átállítod AHCI-ről RAID-re a vezérlőket, belépsz a RAID menübe és létrehozod a raid blokkot.


Raid 0: a két winyót egy merevlemezként fogja látni a Windows, a tárterületek összeadódnak, az írás pedig felváltva a két winyóra fog történni (ergo jó gyors lesz elvileg).

Raid 1: a két winyó tükrözve lesz, a Windows csak egy winyó tárterületét fogja látni. Ez leginkább arra jó, hogy ha fontos adatok vannak a winyódon, akkor nem vesznek el, ha az egyik winyó tönkremegy, mert mindkét winyót meglesz ugyanaz.

Tessék itt egy útmutató:

https://www.youtube.com/watch?v=rgo0OPSw9_E

2017. szept. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!