Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Frissen vásárolt GTX 1050 Ti...

Frissen vásárolt GTX 1050 Ti videokártyámon DVI-D, Display Port és HDMI bemenet van. A monitoromhoz sajnos pedig csak egy VGA kábel. Hogyan tudom összedugni?

Figyelt kérdés
Sima VGA - DVI átalakítóval problémamentes lesz?

2017. szept. 18. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
HDMI-VGA átalakítót lehet kapni,pár százas,esetleg egy ezres.
2017. szept. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja,a kártyán nem bemenetek,hanem kimenetek vannak.
2017. szept. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
annyi hogy a kártya hivatalos honlapján ezt találtam: *DVI-D = Digital Only. Please do not connect to "DVI to VGA" adapter. - ebből azt következtettem, hogy nem fog működni. Vagy ez mit jelent?
2017. szept. 18. 22:05
 4/12 anonim ***** válasza:

Azt jelenti,hogy a DVI csatin csak digitális jel jön ki,ezért nem működik az analóg vga monitorral.

Ezért kell HDMI-VGA átalakító.

2017. szept. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ilyen a videókártyám-monitorom. Nekem az eladó azt mondta, hogy nem fogja vinni a DVI-VGA-t, ahogy Te is írtad (digital only). Én display portra dugtam a Display-VGA átalakítót. A HDMI a TV-jé Hátránya, hogy nem fogod látni a biost, mert a monitor csak akkor ad képet, ha a windows bebootol. Ha bios-ba akarok menni, akkor kiveszem a kártyámat, a monitort pedig az integrált videókártya VGA kimenetébe dugom
2017. szept. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Phoney ***** válasza:

És akkor most csak DVI kábeled nincs, vagy a monitoron sincs DVI bemenet? Ha van, akkor vegyél egy (dual link) DVI-D kábelt.


Ha nincs, akkor próbálkozhatsz "átalakítóval", ami ez esetben nemcsak egy egyszerű átalakító, hanem egy passzív adapter, de a kártya kimenetét sajnos nem arra találták ki, hogy egy ilyet is ellásson árammal, szóval úgy vedd meg az átalakítót, hogy nem minden esetben szokott működni, legrosszabb esetben túlterhelheti a kártyát is. (Persze mindez nem gond olyan adaptereknél, amiknek külső áramforrásuk van, de azok sokkal drágábbak.)


Sajnos a mai videokártyákon szinte csak digitális kimenetek vannak, egyes monitorokra viszont továbbra is csak analóg (VGA) bemenetet tesznek.


ma 09:48

A DisplayPort és a HDMI is csak digitális. Éppenséggel a DVI-ből létezik analóg/vegyes változat (DVI-A, DVI-I), bár a videokártyákra valamiért már nem tesznek ilyet.

2017. szept. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"ma 09:48

A DisplayPort és a HDMI is csak digitális. Éppenséggel a DVI-ből létezik analóg/vegyes változat (DVI-A, DVI-I), bár a videokártyákra valamiért már nem tesznek ilyet."

Én ezt vágom, mégis az eladó tanácsára display-VGA átalakítót használok, és minden rendben nálam. Vagy nem tesz jót a kártyámnak?

2017. szept. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt találtam most: "Létezik DisplayPort to vga átalakító is. Annak nem kell plusz tápcsatlakozó, mert a dp port több áramot tud kiadni. "
2017. szept. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Phoney ***** válasza:

ma 11:49

Passz, még nem hallottam olyat, hogy valakinek ténylegesen kiégette a kártyáját, de rendeltetésszerűtlen használatnál ugye mindig van kockázat. Ha a DP több áramot ad, akkor tényleg azt érdemes használni.

2017. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
@ Phoney. remélem így is van:) Azért köszi
2017. szept. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!