Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes rammal bővíteni egy...

Ökrös Árpád kérdése:

Érdemes rammal bővíteni egy ilyen gépet?

Figyelt kérdés

Asus x550vx

- i7 6700hq

- Gtx 950m 4gb

- 8gb ddr4 (integrált)

- 1tb hdd

Az a problémám, hogy ha a gépet bekapcsolom akkor alapból 37-38%-ot használ fel a ramból minden program egyben.



2017. szept. 20. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek memóriahiányra utaló jelek (folyamatos töltögetés, akadások), akkor nem kell ezzel foglalkozni. A RAM arra való hogy kihasználják, és a rendszer bátran használja is.
2017. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez valamilyen vírus vagy bitcoin-bányász program. Online víruskeresőkkel, Malwarebytesel, AdwCleanerrel vizsgáld át a gépet!
2017. szept. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kaspersky víruskeresőt használok ami eredeti.

Meg volt hogy újratettem a windows-t de ugyen ez volt.

Nem hiszem hogy vírus

2017. szept. 20. 21:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg 41% a kihasználtsága a 8GB ramomnak. Ez normális. Jó, nálam itt a böngésző, a LoL kliens (ami mellesleg 9GB körüli mérettel van megáldva) és az egyéb apró-cseplő dolgok. De pl ha bezárom a klienst -10% kb, bezárom a böngészőt -6-8%, bezárom az apró-cseplő dolgokat -2%, elenyésző és ott vagyok, hogy min. 21-22%, átlag 24%. Az ott nem vírus lesz, hanem pont hogy az ellentétje, a vírusirtó maga. Mellette a böngésző, az apró-cseplő dolgaid (vagy épp egy kliens a háttérben) és máris nem furcsa az a 38% max. Mint ahogy említették ne foglalkozz vele addig amég nem érzékeled a felhasználás során az akadozást és egyéb ram hiányra utaló hibákat.

Egyszer a szolgáltató szerelője kijött routert cserélni és volt egy jó mondása mivel volt olyan ügyfeleknél akiknek nem jött a kívánt sávszélesség (mi is ilyenek voltunk, de nem nálunk volt a hiba). Vezérlőpult elő, tálca háttéralkalmazások elő. Utorrent megy, kilő. Ohh mi ez, folyamatos biztonsági mentéseket készítő felhőszolgáltatás? Kilő. És még sok más. Erre mondta, hogy, idézem: "Te urald a gépet, ne az téged." Ez leírja tökéletesen hogyan is kell egy gépet használni. :D Ez igaz mindenre hisz ha nem figyelsz azon kapod magad, hogy nincs elegendő használható ram-od csak úgy, mint mikor nem veszed észre és laggol a neted, de csak is miattad. Ebből viszont leszűrtem, hogy nem zabálja a ram-ot a kaspersky. Kösz a mellékes infót :D

2017. szept. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az meg már, hogy játszanál az megint más. Oda már nem lehet hülyeség +8GB ram.
2017. szept. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!