Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop mielőtt belépne a...

Dev5 kérdése:

Laptop mielőtt belépne a Windowsba sokáig feketeképernyőn tölt, miért?

Figyelt kérdés

Egy öreg Asus X5DI-ről van szó, de most raktam újra, de ugyan úgy a Windows betöltése előtt sajnos sokáig tölt(feketeképernyő).

Intel® Pentium® Dual Core Processor T4400 : 2.2 GHz

NVIDIA® GeForce® GT320M , 1GB VRAM

3GB RAM

Frissen újra rakot Win10 x64



2017. szept. 23. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
vírus lesz
2017. szept. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vmi szoftveres akármi okozhatja, vagy a hdd-vel van vmi.

SSD-t is lehetne beletenni de nem stabil vele, túl régi a hardver hozzá.

2017. szept. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mint leírtam egy teljesen friss Win10-ről van szó, tehát a vírus kizárva.

A szoftver is szint úgy.. HDD-vel lehet akkor gondolom valami.Azt mondod akkor hogy nem érné meg egy SSD-t belerakni? Nem játékra használatos gép. Programozásra használnám, és az se érdekelne annyira, ha lassú, de ez a 10 perc feketeképernyős bootolás idegesítő.

2017. szept. 23. 12:56
 4/10 anonim ***** válasza:
A 3 gb ram se sok... Amúgy lehetne beletenni ssd-t ha van sata csati az alaplapon. Meg ugye nem ártana tisztázni, IDE csatis vinyó van e benne vagy satás. Mert ha IDE (jó vastag szalagkábel) akkor érthető a lassú bootolás.
2017. szept. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ohhh előző vagyok látom laptop... Meg kellene nézni a hőfokokat is. Amilyen ősi ez a laptop, annyira telelehet porral már. Hacsak idönként nem lett tisztítva. Azonkívűl nem hinném, hogy win 10-et kellene rajta használni. Inkább win7.
2017. szept. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Dongaben ***** válasza:
Egyébként, valóban okozhat ilyet a HDD. Egy tesztet érdemes volna lefuttatni rajta,
2017. szept. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 +1. Egy hd sentinel futtatása nem ártana.


[link]

2017. szept. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a tippeket.

A tisztítástól félek, de szerintem az egyik problémája a vasnak a kosz lehet, ami benne van.

A hd sentinelt most fogom lefuttatni, csak eddig a töredezettséget csinálta a gépezet.Megpróbálom kitisztítani valami youtube videó segítségével.. Nem szeretnék benne kárt tenni.

2017. szept. 23. 14:00
 9/10 A kérdező kommentje:

UP

Szerintem egy Aida64-et azért előtte megnézek, mielőtt beleugrok a tisztításba.

2017. szept. 23. 14:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Esetleg ha nem vagy biztos a dolgodban, bízd szakemberre. Vagy levegőspray-t szerezz be, és a szellőző nyílásokon próbáld kifújni. Ha szereled, akkor is ajánlatos a sűrített levegő. Mindenek előtt persze tájékozódj!
2017. szept. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!