Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van 1 laptopom, amit frissen...

Van 1 laptopom, amit frissen újra pasztáztam, és játék közben még így is túlmelegszik. Windowsba a proci órajeleit visszavettem, de még így is kikapcsol. A hűtőborda nagyon forró, tehát leadja a hőt. Valamit tudok még tenni vele?

Figyelt kérdés
használok laptop hűtőt, aminek a ventillátora se viccnek van.

2017. szept. 25. 11:55
 1/9 Dongaben ***** válasza:
Max. a levegő be, és kiáramlására szolgáló lamellák kitisztítása, illetve a lyukak kicsit kiszélesítése, amit tehetsz. Nézd meg , mondjuk egy vékony papírcsíkkal, hogy rendesen áramlik-e a levegő be, és kifelé is.
2017. szept. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

a levegő áramlása perfekt. a videokártya olyan szinten sok hőt termel, hogy egyszerűen a CPU felforr mellette. (kintebb van a hűtése a videokártyának és bentebb a procinak =több hőcső van közte és a proci húzza a rövidebbet)

Inkább a kérdés az hogy tudom underclockolni a 750M et.... a procit már 1Ghz re húztam le és még mindig forr... 1 4200M ről beszélünk ami 3GHZ re boostol!

szóval valahogy a videokártyát kéne visszafogni...

2017. szept. 25. 12:40
 3/9 Dongaben ***** válasza:
Pontosan milyen típus a laptop?
2017. szept. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Acer Aspire V3-772G
2017. szept. 25. 13:25
 5/9 Dongaben ***** válasza:
46%
Rákérdeztem egy laptop szervizeléssel foglakozó ismerősnél. Azt írta: "Ennél alul méretezett a hűtés, és chipset cserét szoktunk csinálni." Ne kérdezd, mit jelent, mert én nem tudom.
2017. szept. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom mit jelent. Mire cserélik a chipsetet?
2017. szept. 25. 13:41
 7/9 Shaddark ***** válasza:

Laptop hűtő nem lehet megoldás?


[link]

2017. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dongaben ***** válasza:
"BGA, és IC-k cseréje. A vezérlésen javít sokat." Ennyit "kaptam válaszul.". Kicsit utánanéztem, és tényleg van ilyen! Sőt, valami "újragolyózás" is, amiről végképp semmi gondolatom nincs...talán újra forrasztás? Vidd be egy szervizbe, ott meg tudják mondani.
2017. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már van alatta laptop hűtő.

Dongaben

Köszönöm, de ezt akkor szokták csinálni ha valami gondja van a laptopnak(pl elszáll a memória modul pl, én is csináltam már sokszor Asus alaplapokon.). Hülyeségnek találom kivenni 1 olyan alkatrészt, aminek semmi baja sincs az ég világon.

2017. szept. 25. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!