Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék egy SSD-t ez így...

Szeretnék egy SSD-t ez így működne?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretnék venni egy SSD-t és arról futtatni a rendszert de most a gépemben van egy 1TB-os HDD, azon van a rendszer és minden fájl. Ha belerakok egy ssd-t akkor hogy tudom azt megoldani hogy a rendszer azon legyen? Simán feltelepítem újra a windowsot és az SSD-t választom hogy arra telepítse? De utána ha rajta marad a hdd-n a rendszer akkor tudom használni simán a dolgok tárolására? Gondolom BIOS-ban beállítom hogy ne arról bootoljon de ha a rendszer rajta marad érzékeli mint tárolóeszközt? Előre is köszönöm.

2017. szept. 28. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy leírtad, csak a HDD-t formázd le miután lementettél róla minden szükséges adatot.
2017. szept. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, érzékeli.

Amúgy lehet klónozni is a Win-t, így nem kell újratelepíteni.(erre jó szoftver az EASEUS Partition Master)

2017. szept. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez a baj hogy 700GB adatom van ami fontos és nem tudom mire lementeni :D
2017. szept. 28. 20:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég azt a partíciót amin a rendszer van, vagy nem volt partíciónálva?
2017. szept. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt.
2017. szept. 28. 21:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha SSD-re feltelepíted a WIN-t és biosba be is állítod, hogy az SSD-t használja, a HDD-t nem fogja felismerni mint adathordozót, mert nem mint adathordozó szerepel, hanem mint másodlagos rendszert, amit ugye előtte biosban beállítottál, hogy ne azt ismerje fel. Így nem fogsz hozzáférni az adatokhoz.


Ahogy már írták, ha legalább akkora az SSD, mint a jelenlegi, akkor egy migrációs eszközzel a HDD-t az SSD-re klónozod. ezzel a HDD le is lesz formázva. Ha sok az adat, és nem fér az SSD-re, akkor meg mentsd le pendrive-rea, külső meghajtóra, Google drivra stb.


Ha samsung SSD-t veszel, annak saját migrácós toolja van, ami tökéletesen műkködik más HDD-vel is.

2017. szept. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak egy 120GB-os SSD-t szeretnék a rendszernek és még 1 játéknak de akkor ezek szerint így nem oldható meg. Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2017. szept. 29. 13:32
 8/8 AntZ ***** válasza:
Gondolom windows rendszerről van szó, van rá megoldás. Nekem is 120 gb ssd-n van a rendszer, elég neki. A lényeg, ha telepíted az ssd-re az op.rendszert, előtte mindenképpen húzd le a hdd-t az alaplapról. Még csak véletlenül se lássa a telepítő a már meglevő boot partíciót, mert oda fogja telepíteni az új rendszer betöltőjét (ha szeretnéd, ha nem). Később, ha el akarod távolítani a hdd-t – mert kicseréled, vagy, mert tönkre ment – nem fog elindulni a rendszer, mert nem az ssd-n van a boot szektor.
2017. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!