Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez az alaplaphoz milyen...

Ehhez az alaplaphoz milyen videokártya a megfelelő?

Figyelt kérdés

Mármint konkrétan arra gondolok, hogy ugye AMD Phenom II X2 550-es processzorom van 3,4 ghz, és jelenleg egy Sapphire Ati Radeon HD 4670-es 512 mb-os kártya. A procihoz nem nyúlnék, ez majd később komplett gépcsere lesz, addig viszont kellene egy jobb videokártya.


Az alaplapnak van maximális limite, hogy max hány gb-s videomemóriával rendelkező kártyát tehetek bele? Mert ha nincs, akkor ezt néztem:


[link]


SAPPHIRE Radeon R7 250 512SP Edition 4GB GDDR3 128bit PCIe


Tudom van ettől jobb, de ez 128 bites és 4 gb-s, GTA V, és más játékok, amik nem igényelnek túl nagy vieokártyát, elfutnak vele.


Szerintetek ez kivitelezhető?



2017. szept. 29. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Felesleges a 4GB VRAM erre a kártyára. Elég a 2GB verzió. De már inkább RX550 2GB vegyél.
2017. szept. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rossz ötlet. GT 1030-at vegyél inkább ennyiből, sokkal erősebb az R7-nél, a 4670-hez képest meg valóságos erőmű. Az már GTA 5-re is elég. A passzív hűtésű verziók is teljesen jók.
2017. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor a GT 1030 ehhez az alaplaphoz és procihoz jó? Azért gondoltam R7-re mert ugye AMD proci, és igazából azt mondják az AMD Radeonnal működne a legjobban, így nVidia kártyákat nem is néztem eddig. Egyébként GDDR3-asat nézek, mert a jelenlegim is olyan.
2017. szept. 29. 13:10
 4/7 szántóvető ***** válasza:
kérdés mennyiért akarsz kártyát venni.az 550 nem éri meg mert az rx 460-an alig valamivel drágább.viszont r7 250 árban amit linkeltél,jobb vétel a gt 1030.ez az r7 nem éri meg,igazából csak használtan lenne jó pár ezresért de akkor sem gamelésre mert ahhoz túl gyenge.
2017. szept. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon régen terjedt el az az ostobaság, hogy intel procihoz nvidiát, amd-s procihoz amd-s (akkor még ATI) kártyát kell rakni a jobb teljesítmény érdekében. Mára ez a tévhit csökkenni látszik, néha felbukkan azért itt a gyakorin is.

Akármilyen vga-t betehetsz a procid mellé.

2017. szept. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké, akkor máshogy közelítem meg. Az 1030 az DDR5-ös kártya. Azt is támogatja ez az alaplap? Mert az ASUS oldalán nem találtam róla infót.


[link]


A lényeg maradt ki csak a kérdésemből. Itt az alaplapom.

2017. szept. 29. 13:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Már hogyne menne bele? Csak a kék pcie slotba rakjad mert az a 16x-os.


Megjegyzem: Jó régi alaplapoknál fordul elő, hogy nem minden kártyát kajálnak be. Többnyire olyanok, amelyben a pcie csatlakozó hossza ugyan 16x-os, de csak 4x-es sebességgel megy, és kevesebb kakaót is kap. Vagy néhány 1.1-es pcie-s alaplap.

Vagy az ősi kicsit több mint tíz éves kombó lapok. Van rajtuk pcie 16x hosszal, de 4x-e móddal. És egy AGP slot is. Valamint ddr és ddr2 memóriákat kezelnek.(Egy ilyen Asrockos kombi anyós gépében mai napig megy).

2017. szept. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!