Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyivel lenne gyorsabb az...

Mennyivel lenne gyorsabb az SSD egy SATA-1 csatlakozós gépben a jelenlegi 5200 RPM-es HDD helyett?

Figyelt kérdés
2017. szept. 29. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokkal. Az első SSD-m is egy SATA 1-es gépbe került az 5400-as vinyó mellé, és bizony ég és föld volt a különbség. Pedig az még akkori szemmel sem volt egy gyors darab, mai szemmel meg kimondottan lassúnak tűnik.


Nem a szekvenciális olvasás számít, hanem a random. Ebben a merevlemezt a fejmozgatás időigénye sokkal inkább limitálja, mint a SATA busz sebessége. A mai SSD-k általában nem fogják a csúcsteljesítményüket hozni SATA 1-es gépben, de a HDD-t még így is lenyomják.

2017. szept. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokkal. Még egy 7200-esnél is.


https://www.youtube.com/watch?v=FwzZ_Ss5veg


A játékok, weboldalak betöltése is érezhetően jobb.


Milyen konfigod van mellé?

2017. szept. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Bocs, a sata1 felett elsiklottam. De ahogy az egyes írja, úgy is gyorsabb
2017. szept. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A sokkal az mennyi?

Pl hányszor gyorsabb?

2017. szept. 29. 16:43
 5/6 A kérdező kommentje:

Egy 2008-as laptopba filózom SSD-t tenni.


4GB DDR2 (4GB a max ami tehető bele, MÉG CSAK DDR2)

WINDOWS 10 64 bit


Érdemes még fejleszteni vagy már ideje volna új gépben tervezni csakis SSD-vel?

2017. szept. 29. 17:03
 6/6 szántóvető ***** válasza:

200Mb/s alatt van az elméleti maximum sata1 esetében.azt pedig tudod tesztelni hogy jelenleg mit tud a hdd a gépedben.én olyan 70Mb/s-ra tippelek.

"Érdemes még fejleszteni vagy már ideje volna új gépben tervezni"-ha megfelel arra amire kell akkor nem biztos hogy van értelme újat venni.

2017. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!