Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van olyan eszköz amivel lehet...

Van olyan eszköz amivel lehet bevinni karaktereket távolról a PC be?

Figyelt kérdés

Tehát a pc-be távolról tudok beadni pl. jelszót, mondjuk hazaérkezel, valami mozgásérzékelő bekapcsolja a gépet, (ezt lehet már a win10 creators update Bluetooth-on is tudja, nem biztos), és a jelszavadat meg becsipogod vonalkódolvasóval vagy QR kód olvasóval már a lakásajtóból.


Valami olyan remote megoldás kéne, amivel 10 méterről lehet beadni pl. jelszót a PC-nek.


USB kábel lehetne erősítővel, aktív 10m-es usb kábel és valami vonalkódolvasó, vagy vezetéknélküli billentyűzet.


De nem begépelni akarom, hanem valami kódolt formában betolni neki, mint a vonalkódolvasó vagy QR kód.


Tudom, nem biztonságos, mert más is leolvashatja, de mondjuk csak egy tabletre akarok így bejelentkezni amin nincs semmi csak youtube videó nézés, zenehallgatás, ilyesmi.


Konstruktív beviteli eszköz ötleteket köszönöm!


Trollok, kérdést szétoffolók kíméljenek. Köszi!



2017. szept. 30. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Felkeltetted az érdeklődésem a kérdéssel és kutakodtam kicsit. Én szereznék egy Windows Hellora alkalmas webcamot(legalább 2 cég gyárt) letenném az előszobába és valami vezeteknélküli megoldással kötném a géphez. Bekapcsolni nem fogja a gépedet, de szerintem plusz egy vezetéknélküli beviteli eszközzel már működni fog a dolog. Nem olyan menő mint egy QR kód olvasó, de egy kattintás/billentyű lenyomás szerintem vállalható.

Ha nem szoktad X perc AFK után lezáratni a géped, akkor életképes lehet, nem kell rohangálnod a kamerához.

Valószinű nem a legolcsóbb megoldás, de ha nem szeretsz bütykölni, talán a legfájdalommentesebb.

Illetve találtam ezt a cikket, ami hasznos lehet: [link]


Egyébként ha felkeresel valami mérnökinfó vagy ahhoz hasonló szakkal rendelkező egyetemet talán találsz valakit aki tanácsot tud adni.

2017. szept. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

QR kód olvasóval félrevittem a dolgot, kamerát nem akarok és nem csak a horror ára miatt, a Win Hello kb, kizárja az összes kamerát és csak az intel kameráit támogatja, = kartell.


A vonalkódolvasó 20e Ft-tól kezdődik, megoldás lehet egy vezeték nélküli billentyűzet, és BIOS szinten megadni, hogy fel tudja ébreszteni a gépet, esetleg van még LAN megoldás valami magic packet rémlik, hogy ha adott MAC címről érkezik csomag az is fel tudja ébreszteni a gépet.


Viszont ha van BIOS jelszó, akkor hogy viszed be neki?

Még az OS előtt kell BIOS szinten lekezelni a dolgot, mint maga a billentyűzet.

Innentől fogva vonalkód olvasó sem fog működni, mert be sem tölt BIOS-nál.


Maximum azt lehet ha alvó módba rakom a gépet és úgy ébresztem fel.


Kipróbálnám a Bluetooth-os funkcióját a Win10-nek, de még mindig nem kaptam meg a creator's update-et/alkotói frissítést.

2017. okt. 1. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!