Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire jó a memória a számítógép...

Erik225 kérdése:

Mire jó a memória a számítógépben?

Figyelt kérdés
Azt hittem hogy az adatokat tárolja, de utána valaki azt mondta hogy az SSD tárolja az adatokat....

2017. okt. 2. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, magát az adatokat az ssd vagy a hdd (merevlemez) tárolja. A memória (RAM) pedig a futó alkalmzások állapotát tárolja. Pl: a Wordben a megnyitott dokumentum, a weboldal stb.
2017. okt. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Captain Logic ***** válasza:
Önmagában a memória elég tág fogalom. A RAM, ROM, VRAM, NVRAM, HDD, SSD, ezek mind memóriák. Ha te tárhelyre gondolsz, akkor a HDD és az SSD a memória. Az a különbség, hogy az SSD-ben nincsen mozgó alkatrész, így kevesebb alkatrésze sérülhet meg, illetve jelentősen gyorsabb is.
2017. okt. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Memória alatt a RAMot értjük általában. Szerintem egy wikipédia linkkel nem mennél sokra, de azért lesd meg ha gondolod. Kerestem egy hétköznapi megfogalmazást, de igazából sok ilyen kérdés volt már az oldalon, lehet találsz jobbat.


" RAM - véletlen hozzáférési memória

a futó folyamatok számára fenntartott hely-> itt fut minden program. minál magyobb, annál többet tud futtatni.

minen programnak más-más méretű a memóriahasználata. van olyan aminek néhány MB, van olyan aminek több GB így értelemszerűen annál több programot tudsz futtatni, minél nagyobb a RAM "


A Winchester/HDD-n és az SSD-n vannak a dolgok, amik betöltödnek a ramba.

2017. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. okt. 2. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!