Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GTX 970 miért crashel? Használ...

GTX 970 miért crashel? Használt gépbe saját hdd került rendszerrel. Ha nincs telepítve a kártya, alap VGA driverrel működik a gép jól. Ha felteszem a nvidia geforce drivert (korábbit, újat is próbáltam) játékban összeomlik.

Figyelt kérdés

Rendszer Win 7. 64k, proci i7 3770, 4x4gb ram. 600w táp. alaplap: asus p8h67.

Először csak windows betöltésnél lefagyott a kép, majd a monitor power savere aludt, de a rendszer közben felállt. Kikapcsológombbal szabályosan leállítottam.

Safe módban UDD-vel törölgettem. Biosban átállítottam PCIE-re (valaki ezt javasolta). Pciex x12-es sloton van.

Feltettem tisztán több drivert, egyik sem oldotta meg a problémát. Volt, hogy a gép működött, internetet használni, zenét hallgatni tudtam, de komolyabb feladatnál a kép fura színeket öltött, vagy elszíneződött, a hang eltorzult és fagyott. Utána vagy újraindult, vagy én indítottam. Most megint driver le, vissza, és a windows az eredeti felbontásban jött vissza elvileg, mégis marha pixeles. Mintha kis képet nyújtanál szét. A videókártya nem megy "a windows" leállította." 43-as hiba...

Következő újraindítás az alap VGA driverrel jött vissza. Teljesen kétségbe vagyok esve. :(

Hűtés, hőmérséklet jó.

A monitor displayporton keresztül csatlakozik.


Újratelepítés sajnos most nem lehetséges.



2017. okt. 7. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
talán nem jófogásról kellet volna venned kártyát ! ez bizony gpu vagy memóra hibás kártya !
2017. okt. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Boltból vettem használt kártyaként, ők telepítettek fel mindent. És a legelső használatkor még futtatott mindent jól. A driver frissítés utáni indításnál hülyült meg.
2017. okt. 7. 14:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval direkt nem jófogásról rendeltem, van rajta garancia is. Csak azt nem tudom felfogni, hogy ha hazahozott állapotában működött, akkor mi baja lehetett a driver frissítéstől?
2017. okt. 7. 14:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig ez nagyon gyanús, hogy kártyahiba. Vissza kellene

vinni gyorsan, aztán mani vissza.


Hiába millió driver, ha ez hardwarehiba. DP kábel jó?

Bár attól nem kellene ennyire meghülyülnie...

2017. okt. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem driver hiba ! ez tipikus memória hiba.
2017. okt. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!