Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videókártya illene a...

Milyen videókártya illene a gépembe?

Figyelt kérdés

Új videókártyát szeretnék rakatni a gépembe, de fogalmam sincs hogy milyen kellene hozzá. Simsezni szoktam rajta, nem sokkal jobb videókártyát szeretnék. Úgy 1 gigásra gondoltam. Sok embertől kértem már tanácsot, de annyira összezavartak hogy már azt se értem hogy DDR2-es vagy DDR3-as kéne-e...

A gépem adatai:

Videókártya (jelenlegi): nvidia GeForce 9500 GT

Processzor: Pentium(R) Dual-Core E5300 2.60GHz

RAM: 8 GB



2017. okt. 11. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

A videokártyának a RAM-tól független memóriája van, szóval nem kell azt nézni hogy most neked DDR3-s RAM-d van és VGA-ból is olyan kell, mehet bele GDDR5-s VGA is.

Ha csak kisebb játékokkal játszasz akkor egy GT 1030 több mint elég, alacsony a fogyasztása és elég jó ár/értéket képvisel.

Bár a CPU-t sem ártana cserélni egy átalakított Xeon E5450-re.

2017. okt. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fú hát a jelenlegi CPU-d mellé igazából semmi sem "illene". Nagyon harmatos már a teljesítménye, szóval sokat nem nyernél egy új videokártyával sem. Ha mindenképp akarsz venni valamit, akkor GT1030 valóban jó válasaztás lehet, esetleg még RX 550, RX 560, GTX 1050. Utóbbi kettőt azért ajánlom mert ha később fejlesztenéd (cserélnéd az egész géped) akkor videokártyára már nem nagyon lenne gondod.
2017. okt. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!