Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek jó ez a setup?...

Szerintetek jó ez a setup? Milyen alaplap kell / ajánlott ehhez?

Figyelt kérdés

Játékra, informatikai munkákra használnám. Szerintetek jók ezek így szettben, vagy van valami komoly változtatni való? Minden tanácsot, segítséget örömmel fogadok!

Az alaplaphoz nem értek, annak milyet vegyek? Hosszú távra tervezek, de lehetőleg nem túl drágán. 8 vagy 16 Gb ram kéne? GTX 1060 6 Gb VAGY amd radeon rx 580 8Gb?

Köszi előre is a válaszokat!



ház 19 000 Ft [link]

hűtő 8 000 Ft [link]

táp 13 000 Ft [link]



alaplap 36 000 Ft [link]

VAGY???

[link]

talán...


processzor 61 000 Ft [link]

videokártya 100 000 Ft [link]

RAM (16Gb)---KELL ennyi? 45 000 Ft [link]

HDD 21 500 Ft [link]

SSD 30 000 Ft [link]



2017. okt. 11. 21:05
1 2
 1/11 Bandi1214 ***** válasza:

Én a helyedben Ryzenre építenék.

Azt a tápegységet felejtsd el!

Sdd: szerintem ez nem éri meg. Inkább nézz valami más m.2 vagy 2.5".

Samsung 850 EVO Basic 2.5" 250GB SATA3 MZ-75E250B/EU pl.

2017. okt. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi az első választ! Kifejtenéd, hogy miért? Az intel az már elég valószínű amúgy, de még semmi sem biztos.
2017. okt. 11. 21:37
 3/11 szántóvető ***** válasza:
60e nagyon sok ezért az i5-ért.várd meg a 6 magos i5 8600k-t,nemsoká kapható lesz.z370-es lap már most kapható 40e alatt.
2017. okt. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia, az utolsónak igaza van, szerintem is inkább I5-8600K-ra és egy Z350-es lapra kéne építkezni. Hosszú távon ez lenne a legjobb döntés. Egyébként 16 giga ram kicsit még felesleges, de a 8 viszont már kevés. Szóval így-is úgy is marad a 16GB!


Az én Configom amit nemsokára szeretnék megvenni az így néz ki.


CPU- Intel Core i5-8600K

GPU- Egyenlőre GTX 1060 3G

ALAP- MSI Z370 SLI PLUS

RAM- 16GB KIT DDR4 DRAM 3200MHz CL16 Vengeance Withe LED

SSD- Samsung 850 EVO 250GB

HDD- WD Blue 1TB (7200 RMP)

TÁP- Fortron Hydro X 650 80 Plus Gold

HÁZ- Zalman Z9 NEO

HŰTŐ- Cooler Master Hyper 212X


Ez így nekem 325 ezer Ft! Grafikus kártya nélkül, mert az már megvan. A te esetedben viszont 433 ezer lenne a Videokártyával együtt. tudom 100K Val több, de szerintem ez így hosszútávon elég erős gép lesz.

2017. okt. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Valóban inkább CoffeeLake procit érdemes venned ha Intelben gondolkodsz, olyan 60 körül lesz a i5 8400, a 8600K már jóval 100 ezer fölött lesz. Szóval elég húzós az áruk, talán e miatt érdemes lehet inkább Ryzen gépet összerakni. Intel K-s prociknak szerintem semmi értelme, a legtöbb ember úgyse fogja húzni a gépét, és csak fölösleges plusz pénzt kiad érte. Viszont ha igen, akkor a Ryzenben megint csak több a potenciál, ráadásul nem kell külön drágább modellt, sem alaplapot venni hozzájuk.

És még mielőtt megkapnám h "AMD fan boy" vagyok, jelenleg Intel procit használok.


A videokártya terén ha találsz 100 ezer körül RX 580-at akkor az talán jobban megéri. A kettő teljesítménye nagyjából azonos, viszont a +2GB VRAM még jól jöhet később.


Toshiba merevlemezeket nekem nem ajánlották, szóval gondolom nem ok nélkül. Inkább egy WesternDigital hasonló tudású modellje.

2017. okt. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szántóvető ***** válasza:
olyan drága lesz a 8600k?basszák meg.akkor mennyi lesz a 8700k,150e?
2017. okt. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából az új i7-es procik lesznek 150+ ezres áron. Alapból drágábbak az új modellek, tehát már az USA-ban is, de nálunk ugye sok minden egyéb tényező miatt (pl 27% ÁFA) még extrémebb lesz a drágulás.
2017. okt. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elnézést az előítéletességért, de ha az alaplaphoz nem értesz, akkor szerintem az OC-hez sem. Csak mert tuning alaplapot választottál, tuning procival, ami pénzkidobás, ha nem lesz OC.


Ez a páros kihasználtság szempontjából jobb választás:

I5 7500:

[link]


MSI B250 PC MATE:

[link]


És akkor már el is jutottunk oda, hogy nem kell 600W-os táp, pláne nem az, amit linkeltél. A megspórolt pénzből mehet egy Be Quiet! táp:

[link]


Vagy ez:

[link]


A VGA az rendben van.


Nos a RAM az egyéni ízlés és felhasználás kérdése. Egyetértek azzal a gondolattal, hogy 8GB néha már kevés, 16GB meg még lehet sok.


HDD megint egyéni ízlés, ha kell a 3TB, akkor azt vedd.


Egyetértek, hogy SSD-ből inkább ezt:

[link]


Hűtő, ha nagyon kell, akkor vehetsz, de szerintem nem annyira fontos, gyári Intel hűtő sem annyira ergya.


Ház meg végképp egyéni ízlésvilág kérdése, mindenkinek más jön be. Lényeg, hogy legyen jól szellőző.


Vagy, amit írtak feljebb, AMD oldalról Ryzen konfig. Az most jobb döntés a 7gen i5 helyett.


Netán meglehet várni a 8gen Coffee Lake procit, de az többe fog kerülni, mint a Ryzen, mert csak Z-s, azaz tuning alaplapot lehet kapni, és 40-nél olcsóbban nincs nagyon. Viszont az i5 8400-at (nem tuning proci) beletenni a tuning alaplapba meg furcsa nekem. :)) Mintha vennél egy Ford Mustangot, de az Auchan kútra járnál vele tankolni, valahogy nem passzol össze a kép.


Az én sorrendem ez lenne:

1. AMD/Ryzen konfig.

2. Ha van zsozsó, akkor Coffee Lake konfig.

3. Ha kevesebb a zsozsesz, akkor 7gen Intel konfig.


De a jövőre való tekintettel én már nem Kaby Lake-ben gondolkodnék. Nem mintha azzal bármi baj lenne, csak más a foglalat már, ebből adódóan a Coffee Lake procit nem fogod rárakni azokra az alaplapokra, amikre a Kaby Lake rámegy. Nem utolsó sorban a Ryzen ár/érték arányban jobb döntés, még akkor is, ha játék közben nem nyújt többet FPS-ek terén, mint egy Kaby Lake proci.

2017. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon köszi az összes eddigi választ, Tényleg sokat segítetek! A HDD-s, SSD-s, egyéb tanácsokat megfogadom. Jó, hogy figyelmeztettetek, hogy jön a 8. gen. és nem érdemes 7. gen-t venni. AMD prociból milyet ajánlotok árban, teljesítményben ilyen kategóriában kb? A 8. generációs i5-ök mikor fognak (széleskörűen) elérhetővé válni? Előre is köszi a további válaszokat! Ja és arról, hogy nem értek az OC-hez, arról annyit hogy teljesen igazak az "előitéleteid" (7-es válaszoló, azt hiszem), de lehet, hogy belemélyedek kicsit és használom majd a jövőben. De ez most nem lényeges.
2017. okt. 12. 15:59
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok: ezeket találtam:


Proci:

AMD Ryzen 5 1600X Hexa-Core 3.6GHz AM4 Processzor


Alaplap:

ASRock X370 Killer SLI alaplap

2017. okt. 12. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!