Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hardver hiba lehet?

Amlator12 kérdése:

Milyen hardver hiba lehet?

Figyelt kérdés
Windows 10pro van a gépemen.Bekapcsoláskor,mikor a monitoron a windows képet adja ki,és üdvözöl,akkor a kép elpixelesedik,és leáll a gép.Áramtalanítom,újrandittom és már jó is, ez mitöl lehet? Válaszokat nagyon szépen megköszönöm:)

2017. okt. 16. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen tápod van? Milyen videókártyád van? Ezek mióta vannak meg? Elsőre én azt tippelném, hogy valami a videókártyával van tekintve, hogy elpixelesedik és lekapcsol. Na de a lekapcsol rész miatt meg szerintem valami az áramellátással sem stimmelhet, vagyis nem biztos. Próbáld ki, kihúzod menet közben a kártyát :D Lehet itt valami olyasmi lehet, hogy a táp nem megfelelően adja le a kraftot a kártyának ami neki nem tetszik, esetleg felpörög (?) vagy akármi meg közben mint mondtad pixelesedik és leáll. Szerintem próbáld le először az integrált grafikus vezérlővel. Szerintem azzal menni fog. Ha így lesz próbáld meg azt, le próbálod egy másik táppal a gépet. Ezzel kizárhatod az áramellátással kapcsolatos hibákat. Ha így sem oké tutira a videókártya lesz a hibás. Nagyjából így lehet megállapítani, ki kell logikázni ami szerintem el fog vinni kis időt, de szánj rá attól még nehogy komolyabb legyen a baj.
2017. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, a menet közben kihúzod dolgot csak viccből mondtam ám :D A lényeg, hogy azokat amiket javasoltam zongorázd végig, hátha. De lehet az is, hogy egyszerűen csak driver hiba, arra is figyelj.
2017. okt. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen mikor leáll felpörög,hangos lessz. Tápegységet 1 hónapja cseréltem,mert leégett..
2017. okt. 16. 19:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor ideje végig zongorázni a dolgokat. Tekintettel arra, hogy a tápot 1 hónapja cserélted javaslom a videókártyánál nézelődj. Keress egy valamilyen kártyát, mint említettem jó az integrált is de ha nincs akkor kölcsönbe legalább kérj valakitől és próbáld le úgy. Ha úgy nem lesz gond már is megvan a hiba forrása. A videókártya rossz akkor. Gondolom ma már nem állsz neki, de azért sok sikert a legózáshoz :)
2017. okt. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amit még kifelejtettem, hogy azért a tápot is megpróbálnám mondjuk egy erősebbel mivel lehet, hogy csak szimplán nem elegendő a jelenlegi tápod a videókártyának és ezért csinálja ezt. Viszont videókártya és tápegység típust még mindig nem írtál, ha lennél olyan szíves leírni megmondanám, hogy elég a táp a kártyának vagy sem :)
2017. okt. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most szeretnék új alkatrészeket venni, de így hogy a videókártya rossz (több mint valószínü)így ezzel kezdem:) videókártya:gts450

Tápegység:valamilyen 350w-os noname azthiszem JNC:D

2017. okt. 16. 20:48
 7/8 anonim ***** válasza:
A 350W jó lehetne, de mivel noname táp ezért megeshet, hogy az is a probléma. Jó tanács, akármilyen tápot is veszel, akárhány wattosat, ne spórolj rajta. Az a gép lelke, az nélkül pl ilyen problémák adódhatnak. Szerintem próbáltasd le azt a kártyát valakinek (teszem azt haver) rendszerében ami stabil és ha ott nem hibázik akkor a táp nem stimmel.
2017. okt. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben megpróbálom. Majd jelentkezem még holnap ha megpribáltam:)
2017. okt. 16. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!