Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék venni egy gamer...

Szeretnék venni egy gamer pc-t. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Max. 200k windows nélkül. Ár érték arány fontos lenne.

Kiinduló gép:

gigabyte gtx1060 3g

Ryzen 1300x (alap hűtővel)

Vmi 8gb ram (?)

Asus prime b350m-k

Zalman z3 plus white



2017. okt. 20. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Necces, mert 180.000 Ft-nál tartok és nincs még memória, amit 20 alatt nem úszol meg. Pláne, ha figyelünk az alaplap QVL listájára, ha nem akarsz kompatibilitásbeli problémákat.


Ez a legolcsóbb RAM, amit támogat az alaplap, és van is értelme:

CRUCIAL 8GB DDR4 2133MHz CL15 CT8G4DFD8213 - 23 411 Ft


205 868 Ft a vége


COOLERMASTER MasterWatt Lite 400W - 12 592 Ft

WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX - 14 000 Ft


Nem tudom kell-e vinyó, optikai meghajtó?

2017. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Optikait hagyjad, merevlemezből inkább legyen seagate, mert egy picit olcsóbb. Tápnak jó lenne egy Antec EarthWatts 380w?
2017. okt. 20. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Az earthwatts eléggé az ajánlott tápok között van, a 2x17A pedig ehhez a konfighoz elegendő.
2017. okt. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Viszont akkor a Compkernél kéne megvenni az alkatrészeket, ott elég olcsók a többi üzlethez képest.


HDD

[link]


Táp:

[link]


Én most vettem náluk gépházat, nem volt semmi kalamajka.

2017. okt. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#1

Egy minőségi Ram modul már a 30 ezer alját verdesi. Néhol már 3x annyiba kerülnek, mint régen. Pofátlanság. Különben meg kár a telefonokra fogni. Átlagosan 2-3GB Ram van egy jobb telóban, míg manapság egy asztali PC-ben 8GB + notebookok, netbookok, hybridek, tabletek is ezt haszbálják ha jól tudom. Meg persze a videokártya VRam-ot se felejtsük el. Hirtelen meg hiánycikk lett. Már több, mint egy éve folyamatosan mennek fel az árak, de lemaradást még mindig nem sikerült behozni...na persze.

Sokan váltottak DDR4-re, megnőtt a Ram kihasználtság, a gyártók meg kitaláltak valami baromságot.

Azt elhiszem hogy hiánycikk, de az, hogy már több, mint egy éve folyamatosan megy fel nemcsak a DDR4, de a DDR3, már a pofátlanság netovábbja,

2017. okt. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Addig oké, hogy a telefonokba kevesebb ram kell, de 2016-ban már majdnem 1.5 milliárd készüléket adtak el.
2017. okt. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

#5: Imádom, mikor egy szakértő a fotelból megfejti az élet minden titkát, amihez a milliárdos multicégek nem értenek... Nyilván a Samsung és társaik sem szeretnének több memóriát eladni, ezért inkább felsrófolják az árakat, hogy minél kevesebbet kelljen eladni. A legjobb üzlet!


Az ügyfeleimnek is hiába próbálom elmagyarázni, hogy azért kell várniuk a cuccokra, mert három ember gyártja őket egy kis műhelyben. Hetente kétszer járok náluk, a belüket is kidolgozzák napi 12-14 órában, szeretnének többet gyártani, de nem tudnak, mert nincs egy tisztességes lakatos vagy hegesztő az egész országban.

-Persze, mert nem is akarják eladni! Minek hirdetik akkor?

Én meg magamban: "persze, te barom, 800 ezret kaszálok minden eladott darabon, de nyilván nem akarom eladni őket! Bárcsak tízszer ennyit tudnék gyártani."

2017. okt. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Fotelből? Ha egy hájpacninak képzelsz aki naphosszakat csak a gép előtt ül, akkor tévedsz. Lehet hogy azért se értek hozzá mert nincs időm + abszolút csak tényeket soroltam fel az én szemszögemből, meg ne úgy állítsd be magad mintha te lennél az a szaki, aki mindenkinek megmondja a tutit.
2017. okt. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És milyen különös, hogy az árak hirtelen mentek fel. Eleinte nem látták hogy hiánycikk lesz? Az a baj, hogy az ember nem tudja a saját elgondolását anélkül megosztani másokkal anélkül, hogy valaki rászállna. Meg azért azt se felejtsük el, hogy nem úgy állítottam be magam, mint aki biztos forrásokból szerzett információt.
2017. okt. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7.Ez az egész arról szól hogy a memóriachipgyártás

a Samsung kezében van.A konkurensek kihaltak, ilyenkor jön az elő ha megveszik drágábbért az OEM-k akkor miért adnánk olcsóbban?Hisz nincs nincs más választás, drágábban is megveszik, ráadásul nagyon nagy rá az igény.

Szvsz. ez nem a hiány miatt van hanem a nagy igény miatt, illetve mivel csak 1 nagy gyártó csinálja a memóriachip-ket így már aki csinálja a kész terméket ők is drágábban adják.

Akkor ezek szerint az Apple is azért adja drágán a termékeit hogy kevesebben vegyék?Nem jó filozófia...

2017. okt. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!