Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógépet újítsak fel vagy...

Számítógépet újítsak fel vagy konzolt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már érzem, hogy a számítógépem kezd elavulni. Már több, mint két éve vettem, és azóta nem nyúltam hozzá. Elgondolkodtam, mi lenne, ha esetleg újítás helyett konzolt vennék? Milyen ötlet, vagy inkább maradjak a gépnél? Kérlek, segítsetek dönteni, mert nem nagyon tudok :D Mindegyiknek van előnye és hátránya, de én nem tudom eldönteni.


A jelenlegi pc-m:


Intel i5-4440


2x4Gb ram ddr 5 1600mhz


Amd sapphire r9 280 3GB



2017. okt. 21. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a mai napig megállja a helyét.

Esetleg VGA-t lehetne újítani, mondjuk GTX 1060-at venni, vagy ami kijön a keretből.

2017. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is inkább VGA-t cserélnék, a többi rendben van, az pont egy új konzol ára, mármint a GTX 1060 6GB.
2017. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jó ez, veszel bele egy 1060-6GB-t, ami egy konzol ára, és máris van egy konzolokat tönkreverő géped.
2017. okt. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem pl. ilyen van:

[link]


Hűtése nagyon ház függő lesz, mennyire jól szellőző a ház, stb. Pl. nálam nem szív levegőt be (friss a gépem, majd veszek plusz ventit), hanem csak nyomja ki. 40-50°C úgy, hogy semmit nem csinálok (a ventilátorok bizonyos hőfok felett kapcsolnak csak be), és 75°C volt full terheléssel, FurMark nevű programmal, ami "szétküldi" a VGA-t. Mindez olyan 40%-os automata ventilátor szabályzással, manuálisan egyből visszament 65°C köré. :))

2017. okt. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A RAM-ot dupláznám ,manapság kelleni fog.(Viszont ilyem memoria árakkal megertem ha nem teszed)
2017. okt. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 Szerencsére használt DDR3 modulok még egész emberi áron kaphatók, a DDR4-é van igencsak elszállva.
2017. okt. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én 90e-ért sokallok egy videokártyát, és nem tudom, hogy a proci normálisan kihajtaná. Ha még a 90e-hez hozzá adnék 20-25e-t akkor már tudnék venni egy konzolt (persze erősebbik konzolt), amit nem kell bővíteni és 3-4 évig garantált a biztos hardver. Vagy csak én látom ezt így?
2017. okt. 22. 18:09
 8/12 anonim ***** válasza:
Várd meg akkor az Xbox One X-et. Az már elég durva gép lesz. Natív 4K-ra lesz képes, 11GB osztott memóriával van ellátva és bivalyerős. Nem feltétlen kell azt venned, csak én ha már konzolt vennék azon is elgondolkodnék mondom ezt úgy, hogy itthon egy Xbox One S és egy PS4 Pro van. Viszont szerintem durva árakat elkérnek a nagyobb címekért, de ez csak egyéni vélemény. Na meg, a gép multifunkciós, bármire használhatod, munkától kezdve játékra, bármire. A konzol pedig csak játékra használható.
2017. nov. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Eléggé elszálltak a vga árak (a rammal együtt) sajnos a sok tökkelütött bányász miatt. Mondhatnám, hogy időben kellett volna rx 470-480-570-580-at venni (a jelenlegi kártyád miatt arra gondolok, jobban preferálod az amd-t). Most viszont még használt piacon is elszálltak az eladók nem is kicsit. Nvidia oldalról nagyon nem nyilatkozom, nekem is rx 470 van, de azt még 65 ezerért vettem anno. Manapság meg...

A proci még okés. A 280-as kártya lévén, hogy a manapság megjelenő játékok a gpu-t zabálják, elég karcsú.

Azt meg felejtsd el, hogy a proci kihajtaná a vga-t. Ez egy hatalmas baromság.

2017. nov. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudok veled egyetérteni ebben a konzolos vs. számítógépes dologban. A mostani konfigoddal bőven elmegy az összes mai játék, jó nem fullon/ultrán, de grafikailag eléri egy konzol szintjét. Nekem gyengébb, AMD-s konfigom van, de azon is minden megy.


Ha az én 1 éves alsó-közép kategóriás laptopom vinni tudja a mai játékokat (persze minimumon/mediumon), akkor a tied bírni fogja még legalább 5 évig.


Nem fog már olyan gyorsan fejlődni a számítástechnika, sőt, 8-9 éves gépeket is még ki lehet úgy pofozni, hogy megküzdjenek a mai játékokkal. Anno 2005-ben egy 8-9 éves gép egyáltalán nem volt képes erre, és ebből látszik.

2017. nov. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!