Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Itt miért mindenki csak a...

Itt miért mindenki csak a 400-450W körüli kis tápokat ajánlja?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy szinte minden kérdésnél ezeket a kis tápokat ajánlják a válaszolók. 2017-ben egy erősebb géphez szerintem minimum 600W-os táp ajánlott, az enyémben 700 watttos van és nem cserélném le kisebbre. Bármikor lehet egy gépbővítés vagy egy kis GPU tuning amihez bizony kell a kakaó. Arról nem is beszélve, hogy maga az alaplap és a RAM is fogyaszt valamennyit és az egyéb SATA, USB eszközökis ,stb... Nekem 3db HDD van a gépemben és 2db DVD író, plusz van egy Avermedia kártyám is ami szintén fogyaszt. Mi ez a kis táp őrület itt?:))

2017. okt. 22. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert teljesen felesleges 700W egy átlag pchez.


Nekem is 600-as van egy i7-6700 és gtx1060hoz. És semmi gond.


Nézd meg milyen pc-ket irkálnak itt legtöbbször. Általában nem egy gamer pc-t, inkább alsóbb kategóriásokat.

2017. okt. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"2017-ben egy erősebb géphez szerintem minimum 600W-os táp ajánlott, az enyémben 700 watttos van és nem cserélném le kisebbre."

Hülyeség ilyen nagy teljesítményű táp.

Inkább egy kisebb teljesítményű de minőségi táp kell.

"Bármikor lehet egy gépbővítés vagy egy kis GPU tuning amihez bizony kell a kakaó."

Igen, csak ma már nem R9 290X fogyasztású VGA-ról van szó, nézd meg mennyit fogyaszt egy GTX 1070, szinte semmit illetve egy normális 400W-os táp is megbirkózik vele.Ez felett meg egyértelmű hogy 450-500W-os ajánlott, Integra M vagy épp bármilyen középkategóriás táp.(ahol számít a stabil +12V-os ág ott EVGA G3,Seasonic Focus Plus stb.)

"Nekem 3db HDD van a gépemben és 2db DVD író, plusz van egy Avermedia kártyám is ami szintén fogyaszt."

Ezek kis fogyasztók egy CPU-hoz illetve egy combosabb VGA-hoz képest, ahogy haladunk előre az időben úgy fogyasztanak egyre kevesebbet a HW-k.

"Mi ez a kis táp őrület itt?"

Mivel ez nem okostelefon, nem VGA, nem CPU stb. ahol a számokkal kellene dobálózni.Egy nagyon összetett dolog ami nem is az informatika, inkább az elektronika területe.

Elég neked annyi tudni hogy a ráírt teljesítménnyel kell a legkevésbé foglalkozni ha egy tápról van szó.

Sokkal inkább fontosabb az OEM, a belseje, milyen védelmek és kondik vannak benne stb.

Szóval azt kell mondjam hogy ma egy átlag user-nak megfelel egy belépő kategóriás táp, System Power 8 vagy épp Masterwatt Lite.Akik meg nagyobb fogyasztású konfigot raknak össze, azok pedig úgy is rákérdeznek hogy milyen táp kell.(ha meg nem akkor utána hogy miért füstölt el a táp :D )

2017. okt. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert az esetek 95 százalékában elegendő a kis táp. Azt mindig a gép többi része függvényében kell kiválasztani. Egy középkategóriás játékos gép pl. nem igazán szokott 300 wattnál többet fogyasztani teljes terhelésen sem. Tehát a 400 wattos tápnál még tartalék is bőven marad.

A 6-700 wattnak 2 VGA-s rendszereknél van értelme, különben felesleges.

2017. okt. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy innen a hármas válaszoló?

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..


Valamiért az emberi agy erre van ráállva, hogy a nagyobb nyilván jobb. Hát nem.


Szerinted miért kerül tizenegynéhányezer (vagy még annyi se) Ft-ba mondjuk egy noname, vagy valamilyen nevű 600-700W-os táp, és miért kerül 20.000 Ft-ba egy Fractal Design Integra M 450W?


Hát attól, amit beleraknak. Konstrukció, anyagfelhasználás, védelem, stb.


És milyen kakaó hová? Amit írt az első válaszoló, mai hardverek sokkal kevesebbet fogyasztanak, mint régen. OC-ra meg nem veszünk 7 ezer Ft-os 600W-os Akyga tápot.

2017. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#1.Annak is felesleges a 600W.

Esetleg akkor számíthat ez ha a táp mondjuk félpasszív, azaz ha nagyon keveset fogyaszt a PC akkor képes teljesen néma lenni.

Illetve nem mindegy hogy az Elite Power vagy épp EVGA G3.

A CPU tudtommal 95W-nál nem fogyaszt többet, a VGA sem fog sokkal több mint 120W-t fogyasztani.Annak a konfignak elég lenne egy 380W-os Antec Earthwatt amiben van még bőven tartalék, cserébe belépő kategóriánál jelentősen stabilabb +12V-os ága van.

Szóval nem mindegy.

2017. okt. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amit meg senki nem emlitett: Periferiak.


Ha ilyen kartyarol van szo:

[link]


akkor ez 3 wattot fogyaszt.


A HDD-k sem fogyasztanak 100 wattokat, a 2 DVD-iro pedig ritkan mukodik egyszerre amikor mondjuk jatszol.

2017. okt. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Igen, az nekem is fura, hogy a legkisebb fogyasztókat úgy állítja be, mintha minimum egy KrAZ hókotró lenne. Na az tényleg fogyaszt 35-45 litert százon.
2017. okt. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!