Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudok élvezhetően...

Miért nem tudok élvezhetően játszani ezen a konfigon?

Figyelt kérdés

Üdv!

A gépem paraméterei:

I5-4570

Gigabyte GTX 960 4GB Windforce 3

2x4 GB Kingston Hyper X 1333Mhz RAM

//mellékesen:Evga 500w táp,Gigabyte H81m-D3H lap,1TB toshiba HDD //

Nos,szerény véleményem az lenne,hogy ennek a gépnek pl egy 4 éve megjelent GTA V-t lazán 60Fps-sel futtatnia kéne FHD-ban. Mivel élő példa havernak a 750 ti és egy i3 lazán megüti a 60fps-t mediumon.Másik játék Far cry 4 ami akármit csinálok nem képes 60fps fix-et produkálni max lowon,dehát,akkor vehettem volna 100 ezerért is rá gépet.

Akárhány benchmarkot futtatok mind a valós adatot mutatja az interneten található referenciákkal.

Nvidia is hiába álíltja be optimálisra,gépem tudása szerint,az se megfelelő.Játékokban azonban ahogy írtam élvezhetetlen,60fps-ről 30ra ledobja magát,vissza 60,50-ről 20-ra stb.

Kérdezném hogy ez így normális hogy egy 250 ezres gépen majdnem úgy kéne játszanom mint egy holmi 80 ezres Xbox one-on?



2017. okt. 25. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:

HOLMI! :D Az a jelző. :D


A te géped minden, csak nem 250 ezres. Maximum volt.


Itt sincs 30-40 FPS-nél többje a csávónak.

https://www.youtube.com/watch?v=2lsVNUvnx1s


Mint ahogy itt sem:

https://www.youtube.com/watch?v=Qt3llz220co


A processzorod szintjét majdnem hozza egy G4600, a VGA-nál egy 2GB-os 1050 is jobb.


Sajnálom.

2017. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A FPS leesés nem esik véletlenül egybe a HDD LED világításával? Ha igen, akkor nem ártana egy SSD. Egy 60 gigás játék elég sokat fög töltögetni, ha még a a rendszer is ugyanazon a lemezen van, akkor meg főleg visszafogja a teljesítményt.
2017. okt. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld a legfrissebb Win10-en tesztelni a gépet, driverek legyenek a legújabbak. Attól kicsit tényleg jobban kellene teljesíteni, nekem az FC4 még HD6870-el is egész szépen futott. GTA5 pedig azért lehet felemás, mert neked tört verzió van, de a megjelenés óta rengeteget optimalizáltak a gémen kisebb-nagyobb patch-ek után. Szóval vedd meg vagy keress új verziót neten és azzal próbáld. Az nvidia optimális szarját pedig ne használd, sőt töröld le az egész geforce experience-t, többet árt mint használ.
2017. okt. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az élsimítást tedd fxaa-ra. Az msaa nyírja a kártyádat.
2017. okt. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1. kommentelő, jah az a 2 + mag meg dísznek van a pentiummal szemben.És a videókártyát érzem én is gyengének, 1060 kéne már a helyére.

2. Köszönöm a megerősítést, ezen tanakodom én is hogy a HDD nagyon sokszor búg fel-fel játék közben és a vinyó 70%-a tele van.A LED villogást megfogom nézni játék közben-droppoknál.Egy SSD vételt meg muszáj lesz beiktatni.

3.A win 10-em mindig napra kész,azzal nincs gond. Az a vicc hogy eredeti verzió van a GTA-ból.A driverek elavultságát már holnap meg is nézem.Az experience-t meg ha nem ajánlod,lehet adok neki egy uninstallt.

4. Köszönöm azt én is észrevettem,hogy úgy eszi az FPS-t mint a huzat.

2017. okt. 25. 23:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg kipróbálhatod, hogy az Nvidia kontrol panel 3D beállításoknál, globális résznél a függőleges szinkronizálást kikapcsolod. Játékokban is. Bár ez inkább azoknak segít, akik beakadtak fix 60 FPS-re. Mondjuk 60 hertzes monitoron elvben ennél nem is lesz több.
2017. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!