Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a laptop...

Miért nem ismeri fel a laptop a merevlemezt? Hogyan rakhatnék a HDD-re windows 7-et?

Figyelt kérdés
Adott egy packard bell z5wt3 laptop windows 10-zel. A gazdája úgy vélte, hogy a win 10 nem neki való és megkért, hogy rakjam már neki újra win 7tel. A win 10 nem engedte ezért parancssorból formáztam az egész, ezután viszont a laptop nem ismerte fel a winchestert, a biost sem tudom már rajta behozni és a bootolható pendrivet sem tudom rácsatlakoztatni. Próbáltam úgy is, hogy a saját gépemre rákötöm a merevlemezt és leformázom és kötetet is hozok létra, valamint azt is próbáltam, hogy a saját gépemről telepítem fel a merevlemezre, de nem sok sikerrel. Ilyenkor mi a teendő, hogy legalább felismerje a laptop?

2017. okt. 25. 21:30
 1/7 Dongaben ***** válasza:
Először egy BIOS reset. Egyáltalán, valami megjelenik a képernyőn? Legalább a logo?
2017. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogyan kell? Kis elemet nem találtam benne sehol, akkut is kivettem. A packard bell felirat feljön, de kb fél másodperc múlva egy kis ablakba kidobja, hogy nincs mit bootolni, aztán le OK-ozva feljön egy boot manager ami teljesen üres és már csak a Ctrl+Alt+Deletet ismeri es az Esc-t amire újraindít.
2017. okt. 26. 15:54
 3/7 Dongaben ***** válasza:
Van benne elem, csak az alaplap másik oldalán. Eléggé szét kell szedni hozzá...
2017. okt. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem találtam meg :/

De nagy nehezen elő tudtam varázsolni a biost, és a biosban pedig ott van a vinyó.

Akkor most az a kérdés, hogy a biosban miért látom, és amikor bekapcsolom miért írja ki azt, hogy nincs mit bebootolni?

2017. okt. 30. 22:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól hogy van benne hdd még nincs rajta semmi. Nem a hdd-t bootolod be hanem a rajta lévő rendszert. Most neked egy win7es telepítőről kell bootolod, majd úgy feltelepíteni a rendszert. De ha ilyenekhez nem értesz akkor miért vállalod el?
2017. nov. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A laptopban nincs cd olvasó, a pendrivot nem bootolja be hiába formáztam rufussal. A saját gépemről partícionáltam, egyikre felraktam a win7et másikra meg a win 7 telepítőjét. Ezeken kívűl mi más lehetne még tenni?
2017. nov. 2. 12:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyorsan vegyél egy külső DVD írót! főleg ha vállalgtsz szerelést is! Nem minden gép fogadja a pendriveról telepítést!


Egyébként a packard bell lapitopik az egyik legjobbak! Volt szerencsém 2-höz is!

Problema nincs velük!..

2017. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!