Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi kell hogy egy laptopból...

Mi kell hogy egy laptopból asztali gép legyen?

Figyelt kérdés
Milyen átalakítok szükségesek(ha léteznek) hogy külső egeret-billentyűzetet-monitort rátudjak kötni a laptopra? És hogy a laptopot összetudjam csukni használat közben.

2017. okt. 30. 13:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azért érdekelne, mert asztali gépről szeretnék laptopra váltani, hogy bárhova magammal tudjam vinni. De ha itthon lennék akkor jobb lenne a régi megszokott nagyképernyőmön gépezni.
2017. okt. 30. 13:09
 2/11 anonim ***** válasza:
USB-s egér és billentyűzet (vagy vezeték nélküli, ha az kényelmesebb), és egy olyan kábel, aminek van csatlakozója a monitoron meg a laptopon is. Monitor bekapcs, és a laptopon betudod állítani Fn (funkció) + F1-F12 (amelyiken a lehetőség van) gombok lenyomásával, hogy csak a monitor legyen a kijelző, ekkor a laptop kijelzője lekapcsol.
2017. okt. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 piriiiii válasza:
50%

Hát, nekem most épp ez a helyzet, de kényszerből: elromlott a laptopom kijelzője, ezért monitorra van csatlakoztatva. Úgy tudom, kell hozzá videokártya, nélküle nem megy, de ebben nem vagyok biztos.

Speckó csatlakozó kell, egyik a laptopba, másik a monitorhoz:

[link]

2017. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Robivosi ***** válasza:
Hát ez így kicsit zavaros. Ha asztali gépet akarsz csinálni, egyszerűen csatlakoztatsz egeret billentyűzetet usb-n keresztül, és monitort a nem tudom milyen kimeneted keresztül. (Vga, Hd Hdmi). Ha már asztalit csináltál belőle, akkor azt mért kell összecsukni...
2017. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pl. az ASUS W3000 az egy vezeték nélküli billentyűzet + egér duó, 1db adó-vevővel, normális áron. Otthoni felhasználásra tökéletes.

[link]


Mellé egy rövidebb HDMI, vagy VGA kábel és készen is vagy.


De van már mindenféle átalakító is, ha netán a monitor és a laptop csatlakozója nem azonos.

2017. okt. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 piriiiii válasza:
Most látom ezt az összecsukós részt. Hát azt szerintem sehogy se lehet megoldani, mert oké, hogy úgy tűnik, asztali gép lett a laptopból, de a lényeg továbbra is a laptopban van, onnan áramolnak az infók a képernyőre, ezért, ha összecsukod, kikapcsol/elalszik. Vannak erre beállítások, hogy lecsukásnál mit tegyen a gép, de nem látom értelmét annak, hogy lecsukás után is tovább álljon a rendszer, szóval ilyen funkció szerintem nincs.
2017. okt. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 piriiiii válasza:
Egyébként azt nem értem, miért akarsz egeret és billentyűzetet is rátenni külön. Vagyis az egeret még talán megértem, mert sokaknak kényelmetlen az érintőpad használata, de, ha a laptopon működik a bill., miért kéne másik?
2017. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 piriiiii válasza:
Na de amúgy most sikerült beállítanom, hogy lecsukáskor ne legyen semmilyen művelet (se kikapcs, se elalvás, hibernálás, semmi), de ugye én a laptop billentyűzetet használom, tehát ennek a beállításnak nem sok értelme van.
2017. okt. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek.


Az összecsukás azért lenne fontos, mert a laptopom kijelzője útban lenne ha külső monitort használnék.

A billentyűzetemmel az a baj, hogy ilyen rendes régi lila dugasza van, erre létezik valamilyen átalakító?

2017. okt. 30. 13:38
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Veszel USB-s billentyűzetet egy ezresért. Például. Léteznek átalakítók, de felfogni nem tudom miért használna bárki PS/2-es csatlakozót manapság.
2017. okt. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!