Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Árt a videokártyának ha nem...

Árt a videokártyának ha nem engedem, hogy a gyári hűtési profilját használjam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volna egy érdekes kérdésem, a grafikus kártyámmal kapcsolatban. Általánosságban tudom, hogy ha egy pc alkatrész alacsony hőfokon dolgozik, akkor nyílván tovább tart. Van egy ASUS Geforce GTX 1080 Founders Edition vidikarim, amit használtam vettem még nyár elején, és MSI afterburnerrel úgy állítottam be a hűtőjét, hogy ha játszom, akkor ne melegedjen 60 foknál fennebb, és a venti se menjen 70% fölé. Nyílván könnyű ezt a profilt tartani, mert egy FX 8350-es proci van mellette, ami 50%-nál jobban úgysem hajtja ki 1080p-ben. Ez így rendben is volna, mert tartja a kellő 60 fps-t a játékokban.


Az lenne a kérdésem, hogy ezzel növelem ennek a kártyának az élettartamát, vagy kellene hagyjam, hogy ő szabályozza a saját ventillátorát?


Anno volt egy HD 7970-esem, amit 2011-ben vettem, és a mai napig 65 fokig engedem a GPU magját. A kártya a mai napig hibátlanul megy, ám nem akartam a régebbi kártyámból kiindulni, mivel az AMD volt és ez most nVidia.


Előre is köszönöm a kérdésemhez tartozó konstruktív válaszokat.



2017. nov. 4. 11:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést, elírtam a címet: 'használja'
2017. nov. 4. 11:21
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazából eléggé kiszámíthatatlanok a videókártyák. Minél kisebb a hőfok, annál kisebb az esély arra, hogy elromoljon a grafikus chip, (mivel minél magasabb a hőmérséklete, annál gyorsabban mozognak a részecskék a GPU -ban, ezért nagyobb az esély, hogy egyszer pont olyan helyzetbe kerülnek, hogy szabad utat találnak maguknak, és az eredeti helyzetüket megváltoztatják, ekkor van a probléma) de az esély így is megvan rá. Természetesen ez nagyon jó hőmérséklet egy videókártyának, szerintem ez is fogja bírni ameddig kell neki.
2017. nov. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Manapság ez úgy működik, ha beállítasz egy target hőfokot, tartja, de vagy megnöveli a venti fordulatszámát, vagy levesz a gpu sebességéből, (nálam ezt az msi afterburnerben játszotta) vagy mindkettő egyszerre.

Én spec. beállítottam egy saját ventiprofilt. Pörögjön csak nyugodtan, engem nem zavar. De a gpu adja a maximális teljesítményt. Amúgy egy videókártyának 60-70-80-sőt! 90 fok sem árt! Ezt sokan nem tudják. Mindenki parázik már a 60 foktól is. Még a 90 fok is üzemi hőmérsékletnek számít.

A legtöbb mai kártyának is ezt a target hőfokot adják alapból. Más kérdés, hogy ez egy kevésbé szellőző gépházban mennyire tesz jót más alkatrészeknek (pl:cpu hűtésének).

2017. nov. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 80 fokon pörög a 960 -am sokszor, több mint 2 éve van meg.
2017. nov. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!