Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért jobb az Intel az AMD-nél?

Ekvalizer kérdése:

Miért jobb az Intel az AMD-nél?

Figyelt kérdés
Rengeteg oldalon olvasni, hogy az Intel jobb az AMD-nél, tesztek is bizonyítják, de miért jobb? Egy alacsonyabb órajelen üzemelő Intel (pl. 4mag/8szál 3,4 Ghz) jobb mint egy jóval magasabb órajelen üzemelő AMD (pl. 8mag/8szál 4 Ghz) processzor. Tudom hogy az AMD sokkal többet fogyaszt, jobban melegszik de teljesítménybe miért jobb egy Intel?

2017. nov. 5. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

amd mindig is máshogy számolja órajelet

kevesebb teljesítmény

1 generációval mindig intel feljebb van

jövőre jön új nvidia kártya, addig amd malmozik vega kártyáin ..

2017. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy ezeréves vicc remek választ ad a kérdésedre:


Két processzort megkérdeznek, mennyi 2+2?

Intel: ... ... ... ... 4.

AMD: ... 5!

- De AMD, ez nem helyes eredmény!

- Tudom, de gyors voltam!


Szóval elég szubjektív a dolog és örök dilemma. Miért jobb egy Apple, mint egy PC? Miért jobb egy notebook, mint egy desktop? Miért jobb egy Linux, mint egy Windows? Miért jobb az Intel, mint az AMD?

Mindnek vannak előnyei és hátrányai. Felhasználás függvénye, hogy épp a jó, vagy épp kevésbé jó tulajdonságok kerülnek-e felszínre a napi használat során. Ha valakinek a jók, neki az lesz a jobb (vagy használhatóbb) platform. De másvalaki, aki pont a hátrányokkal szembesül naponta, neki közel sem a legjobb lesz.

2017. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az Intel Core i5 4460 4 mag 4 szál, jobb, mint egy FX-8320-as 8 szálas AMD. De ez ugye már lejárt lemez, viszont nagyon sokáig, pontosabban ez év közepéig ez így is volt, hogy az Intel jobb, mint az AMD, mivel évekig nem is adott ki új CPU-kat az AMD. Most viszont Inteléket jól megszorongatta az AMD a Zen architechtúrájával, pl.: Ryzen 7 1800x 8 mag/16 szál egy nagyon erős processzor és a kisebb ryzenek is nagyszerűek, a legjobb jelenleg szerintem a ryzen 5 1600 6 mag/12 szál és húzható 4 ghz-ig, játékra, renderelésre kiváló. Persze az Intel se ült a babérjain, kijött a 8-as Core szériával, most van Intel Core i7 8700k 6 mag/12 szállal, ami akár 5ghz-en is elmuzsikál és játékra pedig az Intel jobb, mivel az 1 magos teljesítménye jobb. Szóval nem olyan egyértelmű ma már ez a kijelentés. Teszteket kell nézni és eldönteni, hogy milyen processzort érdemes neked vásárolnod. De csakis a jelen generációban a régiekben egyértelműen az Intel volt a jobb... mondjuk visszafele úgy 2006-ig. Azelőtt volt egy kisebb AMD uralom, előtte meg 2003. környékén, de erről lehetne mesélné órahosszákat....
2017. nov. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
dragdev... miért van neked 13% -os hasznos válaszadási rátád?
2017. nov. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Intel procik azonos órajelen nagyobb teljesítményt nyújtanak és nagyon kiforrott a technológiájuk. A Ryzen megjelenésével az AMD ugyan felzárkozott, de 4Ghz fölé nehezen mennek részben míg az Intel kényelmesen megugorja. A Ryzen azért is jó mert olcsó és megbolygatta az Intel monopol helyzetét.


Viszont a többet fogyaszt és jobban melegszik dolgokat lassan el kéne felejteni az FX szériával együtt.

2017. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4

Mert másik reg-je is van, és arról küld magának pozitívokat...

2017. nov. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
egy i5 4460-as jobb a négy szállas teljesitményével mint az FX-8320 AMD? És miben? AZ Nvidia optimalizált GTA V-ben? Talán valamicskével több FPS-t produkáll de hidd el vannak többszállat igénylő progik ahol vidáman elhagyja az I5 4460-at irom ezt úgy hogy nekem is van ilyeni5-öm és volt szerencsém összemérni az FX-8320-al játékban valamivel jobb az I5 de munkában nagyon NEM.
2018. jan. 20. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ga-Te válasza:
Én mindig úgy szoktam ezt megfogalmazni, hogy képzelj el egy ketrec harc match-et mondjuk. Az AMD harcos izmos, nagy darab tank de nem feltétlen technikás, lassabb de erős, viszont fáradékonyabb is. Az Intel egy szintén izmos de szikárabb harcos, gyors, okos, technikás, és fitt. Mindkettő a maga módján eleget tesz a versenynek de kérdés melyik győzedelmeskedik? Én most akarok 15 év után Intel-re váltani. Azt vettem észre hoyg tök jók az AMD-k de hamarabb elfáradnak. 3-4 és újat nézegetsz mert észreveszed hogy jön egy újabb játék és már azt nézed mit vegyél lejebb a beállításokban mert már kezd fps drop-olni. Intel meg a végsőkig küzd és kb. sose tudod eldönteni most akkor cseréljem ? Végülis tök jól fut minden... hmmmm... :\ - ÉRted?? :D
2019. ápr. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!