Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen 600W-os tápot ajánlotok?

Milyen 600W-os tápot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy 600W-os tápot, de sajnos kevésbé értek ehhez mint a többi hardverhez. Milyen az ami megfelelő lenne ehhez a konfighoz?

Gtx 1050TI, Intel i7-870, 8gb ram. Azért szeretnék 600W-os tápot mert kb 20.000 a keret. Annál többet nem nagyon áldoznék rá.



2017. nov. 9. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Felesleges 600 W-os táp.

* GeForce GTX 1050 Ti: 75 W ( [link] )

* Intel® Core™ i7-870: 95 W

ez összesen 170 W. Merevlemezzel, hűtőventillátorokkal, stb... legyen 200 W.


Bármilyen minőségi - FSP, Chieftec, Enermax,... - 350 W feletti tápegység elegendő lehet.

Bővebben:

[link]

2017. nov. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

#1.Kérlek ne kezd!

Egy Chieftec Smart/IArena,FSP Hexa+ vagy épp Raider S,Enermax Naxn is jó?

Mert ezek egytől egyik ipari hulladékok.

Ez a tipikus PH táptopikban lévő hozzáállás, minden f *sz* amit valamelyik felhype-olt Brand gyárt, ja vagy mégsem...

Nézz utána a dolgoknak és olvass teszteket, utána gyere ajánl tápokat.Ez nem alaplap vagy VGA ajánlás, ez egy sokkal összetettebb és komolyabb dolog, ami befolyásolja teljes mértékben a PC működését.Igen, egy ipari hulladék hazavághatja az egészet.

Brand alapján sosem veszünk tápot!

Kérdező:

Minek neked 600W-os?

FSP Hyro X 450W,Fractal Design Integra M 450W,BQ!Pure Power 10 400W, de azt mondom hogy egy Cooler Master Masterwatt Lite is megteszi.

600W-t soha nem fog fogyasztani, de megint egy laikus akarja megmondani hogy ő bizony FX9590 mellé 2 db R9 290X-t fog venni.

Az ilyen tápok 30K-nál kezdődnek.(EVGA G3 és társai)

2017. nov. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem inkább az van "felhypeolva", hogy egy átlag felhasználás (értsd: semmi túlhajtás, semmi SLI, a gép terheléséhez jóval túlméretezett táp) esetében egy minőségibb gyártó belépőszintű modelljét is vacaknak titulálnak.


Mert OK, hogy vannak "gyártók", akik általában az alapvető védelmeket nem építik be tápjaikba, meg alulméretezik az eszközeiket és azokat nem javasolják; de hogy egy normálisabb gyártó termékét normál felhasználási körülmények között is "ipari hulladéknak" titulálják, az merő sznobizmus.

2017. nov. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

#3.

"Szerintem inkább az van "felhypeolva", hogy egy átlag felhasználás (értsd: semmi túlhajtás, semmi SLI, a gép terheléséhez jóval túlméretezett táp) esetében egy minőségibb gyártó belépőszintű modelljét is vacaknak titulálnak."

Akkor mi a Cooler Master Masterwatt Lite 500W ami az Enhance beles és a kitűnő védelmek vannak benne, vagy épp a Be Quiet!System Power 8 400W vagy épp a Maxpro, nincs itt túlhype-olva semmi, csak teszteket kéne olvasni.

Szóval nincs olyan hogy "Bármilyen minőségi - FSP, Chieftec, Enermax,... - 350 W feletti tápegység elegendő lehet." .

Mert egyrészt ezek a tökéletes gyártók is csesztek már el nem is egy tápot, igen az IArena az már bőven bent van az ipari hulladék kategóriában, igen a tápok egykori királya is rontott már el tápot és nem egyet, mert évek óta a Force és a CTG-n kívül nincs nagyon értékelhető darab.

Vagy épp az FSP Raider S amit a PH évekig ajánlott, és a külföldi fórumosoknak kellett észhez téríteni őket.

[link]

Szóval nevezzük nevén ezeket a tápokat...

"Mert OK, hogy vannak "gyártók", akik általában az alapvető védelmeket nem építik be tápjaikba, meg alulméretezik az eszközeiket és azokat nem javasolják; de hogy egy normálisabb gyártó termékét normál felhasználási körülmények között is "ipari hulladéknak" titulálják, az merő sznobizmus."

Ezzel még szerintem magadat sem győzöd meg nem hogy engem, szvsz. hanyagold ez a táp témát.

2017. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
20 ezerért kapsz nagyon jó kis belépőszintű 450-es, max. 500-as tápot, ami neked bőségesen elég. Fent már ajánlottak pár típust, én még Enermaxból a Triathlor Ecót említeném, abból az 550W-ost is megkapod 20k alatt, ha annyira túl akarod méretezni (mert a gép kb. 200W-ot kér majd, amikor nagyon meghajtod valamivel).
2017. nov. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!