Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4 gépházhűtő ventilátorral...

4 gépházhűtő ventilátorral hogy lenne a legideálisabb a hűtés?

Figyelt kérdés

Már régóta gondolkozok gépház építésben, tehát hogy egy régi (10-15 éves) gépházat felújítok. Több szempontból jó ez nekem: sokkal egyedibb, és költséghatékonyabb így a gépház.

4 ventilátornál többet nem szeretnék beletenni, mivel eBayen csak olyan átalakítót találtam, ami 4 pines alaplapi csatlakozóról (csak 1 csatlakozó van az alaplapomon) elosztja 4 darab(+cpu) 4 pines csatlakozóra (esetleg ha tudjátok, akkor megköszönném, ha megírnátok, hogy a cpu csatira is lehet e rendszer hűtőt kötni?).

A kérdésem elsősorban arra irányul, hogy a gépházban hogyan kéne ezt a 4 hűtő ventilátort elhelyeznem úgy, hogy a lehető legjobb legyen a hűtése?

Szeretnék legalább 1 ventilátort előre, ami pirosan világítana, tehát ez az egyetlen kikötésem van ezzel kapcsolatban.



2017. nov. 10. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Akkor a leghatékonyabb a hűtés, ha leveszed az oldlafalat, úgy szabadon áramolhat a friss levegő és nem is porosodik annyira.
2017. nov. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A regi gepemnek a tap ventije volt a cpu csatlakozora kotve, szoval kb barmilyen venti megy rajta.

A ventilatorokkal meg nem kinlodnek, nekem egy sincs a gephazban, ki van vagva az oldala, nyaron sem megy 60 foknal magasabbra. Ha annyira akarod attol meg tehetsz egyet elul, ha mar vilagitania is kell a dizajn miatt.

2017. nov. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1: Ha leveszem az oldalát, akkor hangos, ronda, és nagyon porosodik (mondjon bárki bármit, így 3-4 hetente tele megy porral a proci hűtő, és a vga hűtő is).


#2: Én nem nagyon szeretném kivagdosni, egyéb módon "csúfítani" a házat. Szeretném, ha fel tudnám újítani, illetve minél dizájnosabb, hűvösebb lenne, de sajnos ha kivágom az oldalát, akkor a dizájn szempont kiesik.

2017. nov. 11. 10:50
 4/5 anonim ***** válasza:
A csufitas nezopont kerdese. Eleinte teljesen le volt veve a haz oldala, miota gyerekeim vannak korbevagtam a levett oldalt, es finom halot ragasztottam ra, igy olyan mint egy kepkeret. Csak festmeny helyett egy pocsek kabelelvezetes lathato.
2017. nov. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam is valahol, hogy valaki valami méhész hálót tett rá, vagy mit, viszont én plexi üveget szeretnék.
2017. nov. 11. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!