Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FSP Raider II 650W mennyire...

FSP Raider II 650W mennyire megbízható, egy 3770k és RX 480 alá?

Figyelt kérdés
Vennék 1 használt gépet,új benne a táp ilyen,csak nem ismerem sosem volt FSP-m csak XFX-em meg chieftec-em
2017. nov. 14. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

1. Az Intel I7-3770K TDP-je 77 W ( [link] )

Az AMD RX480 áramfelvétele 150 W ( [link] )

ez összesen 227 W. Ha mindent egybevetünk, még így is 300 W alatti teljesítmény számolható fel, szóval teljesítményre elegendő.


2. Az FSP egy elismert gyártó, általában jó tápokat gyárt.

A Raider2 szériáról jókat írnak:

* [link]

* [link] - ez 750W-os változat

2017. nov. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az új szériás teljesen jó, be quiet pure power szintet simán hozza.
2017. nov. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Teljességgel megbízható, ajánlott táp.
2017. nov. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

#1.

Meg ezek gyári adatok, OC-dal a 3770K tűlépheti azt, illetve az a ref. RX 480 fogyasztása amit ott ír.

Megint kezded a hülyeségeket.

"2. Az FSP egy elismert gyártó, általában jó tápokat gyárt."

[link]

Az FSP is hibázott már, szóval nem általánosítanák.

A PH alapján én nem vennék továbbra sem tápot, fölig ami az Integra M körül ment az közel vicc kategória, illetve ott a Hexa+ jobb mint a System Power 8, nincs több kérdésem...

Más bele-kötnivalóm nincs.

A konkrét teszt az már jó irány.

#2.Persze mivel ugyan az a belső van mind a 2-ben...

Más:

Ennyi pénzért ott a Hydro X 450W ami sokkal jobb választás.

A Raider II sem rossz, de szerintem a Pure Power 10 400W sokkal jobb vétel 16K-ért mint ez, cserébe csendesebb.

Ahova meg valóban kell a 650W-t, oda meg ajánlott Focus Plus vagy EVGA G3.

2017. nov. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet lepontozni de igazam van.

1.Tápot továbbra sem Brand alapján veszünk.

2.FSP Raider S nem egyenlő a Raider II-vel, FSP is csinált már szar tápokat.

3.A hardverek fogyasztása egy sokkal összetettebb dolog, függ attól hogy milyen terhelésen van, és pl. milyen gyártó hűtése és beállítása van egy GPU-n.Illetve ágakra van oszta a táp és a fogyasztás is.A tápokról nem is beszélve hogy van veszteség is, illetve nem biztos hogy az adott táp stabil 100%-os terhelésen.

4.Pure Power 10 = Raider II, csak a Be Quiet! belerakott egy jobb ventit, és eleve olcsóbb is.

5.Minek kell 650W-os táp ilyen konfig-nak?

Továbbra sem értem.

6.Én is elég sok dolgot meg szoktam nézni a PH-n, a tápokon és a komolyabb teszteken kívül azt mondom teljesen ok, de azokat messziről kerülöm.(azokra ott a Techpowerup és társai)

2017. nov. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#1: A kérdező nem írt túlhajtásról. Normál használati körülményeket feltételezve az adatok megfelelőek.


#2: Az általad citált topiknyitó fórumcikk is azt emeli ki, hogy TELJES TERHELÉS mellett (még egyszer felhívnám a figyelmedet arra, hogy a kérdező nem említ túlhajtást!) magas a zaj.

A "magason" azt kell érteni, hogy a 12 V-os ágon 87,6, az 5 V os ágon 35,2, a 3,3 V-os ágon 24 mV-ot mérnek - a szabvány ( [link] ) 120/50/50 mV-ot enged meg.


Egyébként ha elolvasod a mérést is tartalmazó eredeti cikket, a cikk konklúziója az, hogy a táp - a hibái ellenére - ajánlott:

"Although voltages were always inside the proper range, and ripple and noise levels were below the maximum allowed, we’d prefer to see 3% voltage regulation and lower ripple and noise levels, so we can’t say this unit is “flawless.” Still, it provides a terrific value for the savvy user, and we highly recommend it."

Forrás: [link]

2017. nov. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6.Kevered a Raider S-t, a Raider II-vel.

A Raider S/ vagy S nélküli akkor volt jó táp amikor elég olcsón hozzá lehetett jutni, szóval elég jó ideig bestbuy volt ha jól emlékszem 15K-ért lehetett kapni.

Igen, akkor simán elnézhető volt jó pár hibája ellenére is mert nem volt jó táp annyi pénzért.

Csak ma már nem jó vétel, pont a nem túl jó +12V-s ágai miatt, terhelés esetén nem valami stabil.

De persze ezt a csupaszított Aurum belsőt valóban nem 100%-os terhelésre tervezték.Ebben igazad is van, de attól függetlenül ma már van annál sokkal jobb választás, fölig a mai árán.Ezért írtam mert sokan ezt még mindig ajánlják, holott már van sokkal jobb táp.(17K a jelenlegi ára, PP10-t kapni anniért Raider II belsővel)Ezzel azt akartam mondani hogy minden tápgyártó cég hibázott már, nincs olyan hogy hibátlan gyártó.(max az Enhance és a Delta)


A Raider II teljesen új belet kapott, nagyon jóra sikerült és egy rossz szór nem írtam róla csak azt akartam kiemelni hogy minden gyártó csinált már rossz tápot.650W-os változat attól függetlenül túlárazott, pont a Hydro X miatt ami már feljebb van pozicionálva.

2017. nov. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"1.Tápot továbbra sem Brand alapján veszünk. "

De a brand lehet irányadó.


"2.FSP Raider S nem egyenlő a Raider II-vel, FSP is csinált már szar tápokat. "

Csinált, mint Toyotából is csináltak rosszat. Ennek ellenére a Toyotát is egy elismert márkának tekinthetjük. Míg egy Trabantot nem annyira.


Ugyanez a helyzet a tápok esetén: az FSP átlagfelhasználói szempontból - lásd az előző hozzászólásom - sokkal jobb választás, mint egy Codegen, Vargáné és Társa vagy Acorp táp (annak ellenére, hogy az ilyen tápokkal ellátott gépek - hála a normál használatnak, a túlméretezésnek és a stabil áramellátásnak - akár gond nélkül végigüzemelhetik a gép életciklusát).


"5.Minek kell 650W-os táp ilyen konfig-nak?

Továbbra sem értem. "

Mert eleve az van benne:

"Vennék 1 használt gépet,új benne a táp ilyen,"


"hogy az adott táp stabil 100%-os terhelésen. "

Ezért szokás kissé túlméretezni mint mérnöki munkában általában.

2017. nov. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8.Na végre, érvekkel alá lett támasztva minden.

Így már teljesen megértem, szimplán csak más szemszögből nézed mint én.

2017. nov. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"#6.Kevered a Raider S-t, a Raider II-vel. "

Nem, nem keverem.

Te citáltad be a Raidert emlegető fórumtopikot, amiben a méréseket leíró eredeti cikk a Raidert - a hibái ellenére(!) - ajánlott tápnak titulálja. Ezzel reflektáltam arra, hogy normál körülmények között, átlagfelhasználói célra az is elviselhető táp - nem kell alapból ultrabrutál túlhajtásos 4 SLI-s gaminghuszárt feltételezni.

2017. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!