Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy több magos prociból lehet...

Egy több magos prociból lehet csinálni 1 magos procit?

Figyelt kérdés

Egyszer csak sétálgatok az utcán és találok egy i5 5675C procit és a régi gépembe olyan alaplap volt amibe bele lehetne tenni a procit és úgy dönöttem ha lehetséges csinálok a procival egy kisérlet és youtube-ra fogok fel nyomni vele videót ,azt nem tudom ,hogy egy több magos prociból lehet e 1 magos procit csinálni ha lehet én ebből az i5-ből 1 magos procit csinálok ,s előszőr úgy tervezem ,hogy 1 maggal és 4 vagy 2 szállal nézem a teszteket utána 1 mag 1 szállal ehhez le lehet tőlteni egy programot ,hogy el induljanak a több magos játékok ,ezt azért mert 1 magos prociból nincs olyan ami legalább egy AMD gyengébb 4 magos proci szintjén van pl amd x4 ii 620 meg ilyesmi szinten ,ezért gondoltam én meg nézem milyenek 1 maggal az ujabb játékok jó nyílván akadni fog de akkor is ,most gondolom ez az i5 még 1 maggal is szerepelne legalább úgy mint az AMD Athlon X4 5350 ,igaz ez eléggé h-lye öteletnek hangzik ,de ezt akkor is meg fogom csinálni ha lehet ne is írjatok ,hogy ne csínáljam,mert ez drága meg rossz ár érték arányú proci mert úgy is meg fogom ,én csak arra akarok választ kapni ,hogy meg lehet e csinálni vagy nem ,és ha meg lehet ,akkor hogyan, milyen módon,kel e hozzá ember,stb ,és majd csinálok youtube csatit és veszem fel majd ezt először 1 mag 4 vagy 2 szállal ahogy meg lehet csinálni,utána 1 mag 1 szállal ,nyugalom engem nem kel félteni mert nekem van gépem amibe van i7-7740x,8 Gb Ram,GeForce GTX 980 4 GB ,és abba egy x-es alaplap ,na meg a volt egy olyan lap is a másik gépbe ami támogatja az i5 5675C ,és a vga-t meg a ram-ot is át kel tennem oda ,táp majd lesz benne ami bírja a GTX 980-at meg minden más ,és gondolom ennek az i5-nek erősebb a magja mint pl egy Celeron G465-nek...

?!



2017. nov. 14. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
a 10 eves lanyom kepes osszeszedettebben fogalmazni. erthetetlen hogy mit akarsz, tagolatlan agymenes. ulj le, es ird le 5 mondatban, kozpontozassal hogy mi a cel.
2017. nov. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A kérdés nem a helyesírásról szól. Hanem arról ,hogy találtam egy Intel Core i5 5675C procit az utcán ,amihez van alaplapom is,és ,hogyan lehetne azt meg csinálni ,hogy 1 magos proci legyen?! Mert a játékokat le akarom vidizni 1 ,hogy erős 1 maggal ,hogyan futnak,és lehetséges e a procit 1 magosra csinálni?!

Komám azért írtam le ilyen hosszan mert aztán meg a hozzászólásba kellet volna mindenkinek el magyarázni mindent!

2017. nov. 14. 15:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyisd meg az msconfigot valahogy,lehet a futtatásból vagy csak simán startmenube írva, aztán ha beírtad ,megnyílik egy ablak ahol beállíthatsz mindenfélét, ott aztán vannak fülek, de nem olyan mint egy állatnak na,szóvalinkább úgy mondom hogy menüpontok ,ott rálépsz a Rendszerindítás fülre aztán a speciáls beállítások gombra és ott aztán beteszed a pipát a processzorok számához, és ott beállíthatod hogy hány maggal induljon a gép. ja szóval ha ezt beállítod újra kell indítani a gépet , de úgy is csinálhatod hogy kikapcsolod és vissza,bár az ugyan az nem sok értelme lenne
2017. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Robivosi ***** válasza:

Ez igaz, hogy bekapcsolásról szól, de ennek alapján talán ki is tudod kapcsolni a több szálas működést.


[link]

2017. nov. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ja oké ezzel már találkoztam ,de ennek van jelentősége ha azt beálítom ,hogy 1 magos legyen vagy 4 magos játékoknál ugyúgy 4 magot vagy 4 szálat fog használni?
2017. nov. 14. 18:05
 6/7 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam ,hogy nem e lehet a prociból kiszedni a magokat meg a szálakat?
2017. nov. 14. 18:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Biosban be lehet állítani hány mag legyen aktív. Vagy ha nem, msconfigban speciális indítás alatt cpu magokat 1-re állítod vagy amennyi kell. Vagy, elindítod a progit, és a feladatkezelőben az affinitásban beáállítod hány magot használjon.
2017. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!