Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik, hogy túl nagy áramot...

Létezik, hogy túl nagy áramot adjon a tápegység a SATA kábelnek?

Figyelt kérdés
Összeraktam egy új gépet, egy Seasonic 650W félmoduláris táppal. Elindítom, érzem valami szagosodik. Túl későn állítottam le, és a SATA kábelt amit az alaplappal adtak megégett (természetesen a merevlemeznek is annyi). Az érdekesség, hogy 2 darab sata kábel van vele, az egyik sima fekete, a másik színes szigetelésű. Tudom, hogy a szigetelés nem határoz meg semmit, de vajon a tápegység adhat túl nagy áramot vagy a kábellel lehet baj, ami a tápegységtől a merevlemezhez megy?

2017. nov. 17. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A tápegység -ha bírja- annyi áramot ad, amennyit a rákötött fogyasztó(merevlemez) igényel!

Itt inkább a nem megfelelő érintkezés miatt lehetett gond!

2017. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én a sata kábelt bedugtam addig ameddig lehet, és a merevlemez tápegység felőli nyomtatott áramkör része égett meg, de mivel későn vettem észre, ezért az alaplapfele menő kábel is megégett.
2017. nov. 17. 12:40
 3/13 anonim ***** válasza:
Valami fordítva volt ott bekötve szerintem.
2017. nov. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A sata kábel égett meg, nem a tápkábel ami a HDD-be megy? SATA kábelről nem is megy nagy áram, elég fura nekem, főleg ha a lapnak semmi baja.
2017. nov. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elvittem egy pc-shez a merevlemezt, és a satakábelt, ami összeköti az alaplapot a merevlemezzel. Megnézte a merevlemez nyomtatott áramkörét és azt mondta, hogy a tápegység felőli rész van megégve. A tápegység sata kábelének nincs semmi baja. Van egy másik sata kábelem (mivel félmoduláris tápegység be lehet tenni) de nincs mivel kipróbáljam, mert ha elfüstöli a mostani merevlemezemet is az nem lesz a legjobb dolog.
2017. nov. 17. 14:15
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A tápegység nem áramgenerátor, hogy kiadjon 5/12 Voltot és 0,15 Ampert minden HDD-nek.

Kiadja a 5/12 Voltot, az áram a fogyasztótól függ. Ha zárlatos a merevlemez elektronikája, akkor felvesz 15 Ampert, a kábel pedig szétég.

2017. nov. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Eddig 2 merevlemezt próbáltam, egyik sem volt zárlatos, sőt, az egyik még használatban is volt előtte, tehát a merevlemezzel nem lehetett gond. Létezhet olyan, hogy maga a kábel, ami a tápegységtől a merevlemezig megy a hibás? Mivel az nem az eredeti ami vele van.
2017. nov. 17. 19:52
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet a kábelcsatlakozó is zárlatos, de még a tápegység is lehet rossz. Érdemes lenne rámérni feszültségmérővel.
2017. nov. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát, multiméterem van, de azt nem tudom, hogy melyik két vezeték között kéne feszültséget mérni.
2017. nov. 17. 20:40
 10/13 anonim ***** válasza:

20 Voltos méréshatárban kell mérned, a fekete a közös, a piros +5 Volt, a sárga +12 Volt.

1%-nál nagyobb eltérésnek nemigen szabad lennie.

2017. nov. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!