Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért akad be a hang windows...

Miért akad be a hang windows 10-en, illetve az egész gép pár másodpercre, de ez percenként?

Figyelt kérdés
Furcsa hibába ütköztem, teljesen új gép (Z270 chipset), friss windows 10 és a hangkártya driver is friss (realtek). Bármit csinálok, be-be akad a hang, illetve a gép is(egér mozgáson látszik nagyon, hogy megáll), de ez csak egy fél másodpercre, aztán ez ismétlődik fél percenként. Próbálgattam hibaelhárítást, hangvezérlő letiltást, driver frissítést, de nem működött eddig semmi.

2017. nov. 18. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Hőmérsékletek rendben?
2017. nov. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, elég jó hűtése van a gépemnek.
2017. nov. 18. 11:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez procilimitnek tűnik valami ott nincs rendben.
2017. nov. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A legutóbbi frissítés fenn van? Nekem azóta szűnt meg az idióta hangakadás. Picit pech, hogy épp akkor cseréltem vírusirtót (AVG volt, Sophos lett), megeshet, hogy az is hozzájárult.
2017. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A hangkártya beállításoknál állítsd 24bitről 16-ra a mintavételezést. Vezérlőpult--->hangkártya beállítások.

Ha ez nem oldódik meg akkor drivert kell frissíteni.

2017. nov. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Legfrissebb a windows is. Kaspersky-t használok. Procilimit?? i5-7500 van a gépben.

Ha átállítom 16-bitre, nem lesz rosszabb a minőség? 5.1 hangrendszert használok.

2017. nov. 19. 10:23
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Procilimit.Igen.

Találkoztam ilyennel még erősebb prociknál is.A hiba okát nem találtam de percenként ütött ki 100%-ra a proci és a 16Gb ram használata is és ilyenkor droppolt a hang és az egér is.Csak win újrarakása segített.Nézd meg hogy nálad van e összefüggés a kettő közt.

2017. nov. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na ezzel, hogy 16GB RAM megtelik, inkább akkor találkoztam, amikor régebbiről 10-esre frissítettek, és hagyták úgy, nem akartak újratelepíteni egy 10-est, amit sima lenne beaktiválni így már.
2017. nov. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Érdekes. Majd megnézek egy win ujrarakást, köszi.
2017. nov. 23. 23:14
 10/10 anonim válasza:
Nekem ugyanez volt realtek hd hanggal leginkább youtube és filmek alatt. Legegyszerűbb visszatettem a 7 ultimate rendszerem
2017. dec. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!