Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minek a hibája lehet? Videókár...

Minek a hibája lehet? Videókártya HDD SSD Alaplap Proci RAM?

Figyelt kérdés
Ma reggel mikor a gépemen játszottam, fogta magát és egyszerűen nem adott jelet a monitornak. Teljesen befagyott az egész. Újraindítottam manuálisan a gombbal mert semmire sem reagált. Ezt még eljátszotta párszor, sok idő elteltével. Megpróbáltam, hogy elindítom a másik hdd-n lévő Linuxomat, ami elárulta nekem, hogy valami hardveróra problem volt de azt megoldotta. A Linux tök jól működött. Megnéztem a Windows-t. Az is. Mégegyszer újraindítottam, beléptem a Windowsba jó volt. Gondoltam egy kicsit letesztelem. Elindítottam a Far Cry Primalt (játék), a menüt már nem bírta behozni. Megint befagyott. Monitor nem kap jelet, villog a kis lámpa az alján. Kinyomtam a gépet, Linuxot bebootoltam. Bejött a rendszer, rányomtam a Firefoxra, hogy keresek valami hardver tester programot. Amint rányomtam már csinálta megint. A kérdésem igazából az lenne, hogy ezt a problémát mi okozhatja? SSD-n van a Windowsom, az nem hiszem mert akkor el sem indult volna. HDD amin a Linux van: hát ez se mert akkor Windowsban (ami másik HDD-n van) nem jelentkezet volna. Windows-os HDD: Linuxon nem lett volna. Videókártya: na ez már annál inkább lehet. Display porton ehhez van kötve a monitorom. Alaplap: simán lehet ez is szerintem. RAM: Erre gyanakszom a legjobban (1 Db 8 gigás van a gépembe). Köszi a válaszokat

2017. nov. 25. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Belenéztél a Windows Eseménynaplóba amikor elsötétült?

Nézd meg mikor indítottad újra a gépet, le tudsz szűrni az esemény naplóban. Eseményazonosító "1" és utána azt az időt keresd ki a Windows-naplók > Alkalmazás vagy Rendszer alatt.

2017. nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Megnézem, ha eljutok addig.. :( Amúgy létezik valami Hardware tester program amit ráteszek egy pendrivera és megmondja mi a gáz?
2017. nov. 25. 16:48
 3/4 anonim ***** válasza:
A címben kiírt listához hozzátenném a tápot is.
2017. nov. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A videókártya volt a hibás. Kivettem és igy egész este ment a gépem, még a farcry primal is elindult, csak hát nem volt túl sok FPS-em :D Most valamit kezdek a hűtéssel mert azzal van a baj, megolajozom vagy valami. Ha nem jó akkor kidobom és veszek egy másikat. Amúgy Gigabyte R9 380. Napra pontosan 2 éve vettem.
2017. nov. 26. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!