Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért villog a képernyő a...

Miért villog a képernyő a notebookomon terhelésnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrégiben vettem észre, hogy ha kihúzom a töltőről a laptopomat és valamivel leterhelem (elég youtubes videót nézni) villogni kezd a képernyő. Utánanéztem a neten, hogy mi is lehet a hiba, pár tanácsot kaptam, de kb nem segített semmi... Arra gondoltam, hogy az elemmel lesz a gond, csak nem tudok róla megbizonyosodni. Valami tipp vagy tanács?



2017. nov. 26. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen laptop?
2017. nov. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A laptop: ASUS X555L
2017. nov. 26. 19:41
 3/8 anonim válasza:
Nekem is ez a bajom, ugyan ezzel a laptoppal. Minèl alacsonyabb töltöttségen volt az akkumulátor és minél nagyobb terhelés érte (később már akkor is ha az egeret mozgattam) annál gyorsabban villogott a képernyő. Utána rá pár hétre a li-po aksi felfúvódott és kinyomta a billentyűzetet. Bár nem biztos, hogy van összefüggés a kettő között. Most aksi nèlkül megy
2017. nov. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én driver gondra, illetve valamilyen energiatakarékossági beállításra gyanakodtam
2017. nov. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pár hete szétszereltem és megnéztem, hogy külsőleg nincs e valami baja az aksinak, de nem láttam rajta semmi furcsát. Energiatakarékos módon meg babráltam a beállításokkal miután jelentkezett a probléma, de minél kevésbé volt energiatakarékos akkumulátoron, annál jobban jelentkezett a probléma. Majd csináltam egy tesztet is. Beszúrtam a töltőt, majd bekapcsoltam a prime 95 nevű programot, ami ugye leterheli a cpu-t, majd kihúztam a töltőt mire a képernyő teljesen elsötétedett. Amint visszaszúrtam a töltőt visszatért a kép. Ugyan ez ha csak a grafkarit terhelem furmarkkal. Szinte biztos vagyok benne, hogy az akkuval van a baj, de ha megvenném és mégse, akkor az egy 15000ft-os tévedés lenne, ami nekem kicsit sok. Esetleg ha valahogy le tudnám tesztelni... Valami tanács?
2017. nov. 28. 10:41
 6/8 anonim válasza:

Szia!

Kicsit utána olvasgattam sok embernek van ilyen jellegű problémája, mint nekünk. Sokan írták, hogy garanciáztatásnál az Asus a kijelzőt cserélte ki, valamit az alaplap és az Lcd-t összekötő kábellal vannak gondok. Én a helyedben csinálnék még egy tesztet, ahol klónozod a kijelzőt, hdmi vagy vga-val hozzákötöd egy monitorhoz, miközben a laptopon lefuttatsz egy stressz tesztet, ha nincs jelentős teljesítmèny csökkenès, de a laptop monitorja villog vagy fekete akkor sajnos azzal van baj

2017. nov. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A kérdésem óta eltelt elég sok idő, közben megoldódott a problémám, ezért az idetévedőknek, hasonló/ugyan ilyen problémával küzdőknek leírom, hogy nekem mi volt. Aki nem kíváncsi az egészre annak röviden: képernyő.


Na szóval, kb minden softwares dolgon túl (bios frissítéstől kezdve az energia beállításokon keresztül a driver frissítésekig) már biztos voltam benne, hogy hardwares a probléma. Szét is kaptam a notebookomat, majd elkezdtem méregetni az aksit. Rájöttem, hogy az aksi terhelésnél lecsökken (ha nincs töltőn) 8,3V ról kb 7,3-5V-ra ami még elég stabilnak mondható. Teljesen tanácstalan lettem, ezért elvittem szervizbe, ahol letesztelték a képernyőt, és arra jöttek rá, hogy a képernyő háttér világításában az egyik rész már valószínűleg nem 100% és kisebb feszültségnél elkezd villogni, ami miatt az összes villogni kezd. Kiderült továbbá, hogy a gyári képernyőnek 7V kell a paraméterei szerint. Ez a rossz tervezésre utal... A probléma megállapítása után egy 5V-tól működő képernyő lett beletéve. ez nekem 120€-be került...

Legszívesebben megfizettetném az asusszal, amiért sz@rt ad el...

Az én laptopomnál ez volt a probléma, de attól, hogy neked is villog a képernyő, még nem kell egyből új képernyőt venni, mindenképpen ajánlom a szervizt! Ha cpu, vagy gpu lett volna a ludas, akkor nem érte volna meg javítani 250€+ ba került volna.

2018. ápr. 12. 17:01
 8/8 skypeti1234 válasza:

Azóta is működik a gep? Nekem is ugyanez a probléma

De gondolkodom,hogy megéri e egy 100 ezres gépen egy ~40 ezres kijelzőt csereltetni

2018. nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!