Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem vagyok itthon pár óráig,...

Nem vagyok itthon pár óráig, vagy este mikkor alszok, akkor kapcsoljam ki a gépet vagy tegyem alvó állapotba vagy csak hadd menjen folyamatba mindig?

Figyelt kérdés

Melyik tesz jót a gépemnek?


Azt szeretném sokáig jó legyen a gépem.


Olvastam erről a hibernálás-ról, de nekem nincs a Windows 10-n.



2017. nov. 27. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:

A legjobbat akkor teszed ha kikapcsolod a gépet estére legalább nem zabálja az áramot.

Itt megtalálod a hibernálást:

[link]

2017. nov. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én mindig kikapcsoltam amikor nem használtam több mint 1 óráig, és sokszor áramszünetek miatt kapcsolt ki hirtelen, sokat is volt terhelve, és elmondom neked 10 évig bírta a gépem, és most pár napja halt meg az alaplapja. 10 évvel ezelőtt még elég jó gamer gépnek számított, de most az utóbbi 4-5 évben már csak netezésre, filmezésre, meg képszerkesztésre használtam, és eddig bírta.
2017. nov. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A jó édes ***** válasza:
Mikroelektronikai eszköz nem nagyon tud csak úgy elhasználódni, ez nem olyan mint egy autó, amiben folyamatosan kopnak az alkatrészek. Elég beszédes pl. hogy a mai PC-k esetében nem a merevlemez vagy a tápegység a leggyakrabban elromló hardver, hanem a videokártya.
2017. nov. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ki kell kapcsolni , villámcsapást kap az áramellátás vagy többször kihagy és vissza jön az áram akkor a finom mechanika megsemmisül .
2017. nov. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dongaben ***** válasza:
Bekapcsolva hagyni, akkor van értelme, ha mondjuk torrentezel. Más esetben jobb a kikapcsolás.
2017. nov. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor nem érdemes alvó állapotba rakni a gépet még 2 óráig sem?


Inkább kapcsoljam ki mindig?


Én is inkább a kikapcsolás mellet állok, ha hosszú ideig el megy az áram akkor már a szünetmentes tápegységem se bírja.

Volt olyan is nem voltam otthon hanem a nagybátyámnál voltam pár utcával arrébb, és nála el ment az áram és akkor nálam is el megy az áram, én ki kapcsoltam a gépem mi előtt elmentem otthonról.

2017. nov. 27. 16:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tök egyértelmű hogy ha el mész valahova huzamosabb ideig akkor kikapcsolod a számítógépet.. legalábbis nálam ez így megy :D
2017. nov. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2017. nov. 29. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!