Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptop hűtése hangosabb,...

A laptop hűtése hangosabb, mint korábban, mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

Sokszor felpörög a venti és elég hangosan, de korábban teljesen jól működött, rendkívül halk volt.

Lenovo y720-ról van szó. Asztalon használom, a gépet szétszedtem, alig volt poros, de azért kifújtam a ventilátorokat, már újra is telepítettem, de ugyan az az eredmény. Lehetséges, hogy esetleg a videókártya drivere okozza, vagy esetleg a hűtőborda és a cpu/gpu közti szilikonzsír (ha jól tudom) annak van már híján? A gép 3 hónapos egyébként ezért nem gondolnék az utóbbira.



2017. nov. 29. 09:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként az újratelepítés után, némi teljesítménybeli probléma is fellépet, ugyan azon játék, ugyan azon a beállításon, igaz ritkán de megakad egy pillanatra.
2017. nov. 29. 10:00
 2/4 CspCsj ***** válasza:

MSI Afterburner-t telepítsd, és állítsd be a hőmérsékletek/terheltségek kijelzését, - majd játékok alatt figyeld ezeket az értékeket.

[link]

[link]

2017. nov. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Formatáltam a hdd-t ssd-t is, nagyjából rendbe jött, de még mindig nem az igazi. Már csak azért sem, mert overwatchban van, hogy picit szaggat egy másodperc erejéig ami korábban szintén nem fordult elő. Ami zavaró, illetve észrevettem, hogy teljesen szabálytalan a cpu frekvenciája és 1.7ghzig is lemegy ha nem tovább, tudtommal csak 2.7ig kellene lemennie míg vissza nem hűti magát. Bármi ötlet észrevétel? Vettem pasztát szétszedtem rákentem a cpu/gpura is, azzal probléma nem lehet.
2017. nov. 29. 23:43
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem nem is a játékok alatt van ez a probléma hanem alapszintű használat során. Megnéztem egyébként és 2.5-7ghz között mozog százalékosan nem nagyon van meghajtva ~30% (ow alatt). A probléma, hogy játék után a 60-80 fokról visszahül 38-42 fokra, de a venti nem áll vissza az alap halk üzemmódba, hanem egy ugyan nem hangos, de zavaró hangerőn dolgozik, ami korábban nem így volt. A proci hőmérséklete amúgy ugrál Chrome használat alatt is már és ezzel a venti is hangosabb fel fel pörög 35-50 között mozog de az utóbbi értékre csak felugrik egy pillanatra.
2017. nov. 30. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!