Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok erről a gépről:...

Mit gondoltok erről a gépről: Intel NUC 7i5BNHX1 16GB Optan?

Figyelt kérdés

Leírás pl. itt: [link]


Amit tennék bele:

2x4 GB DDR4 2133 MHz CL15 (elég ennyi?)

240 GB SATA SSD

és egy külső DVD-RW (USB).

185 ezerből jönne ki nekem így egyben.


Oprendszer Ubuntu 17.10, és valószínűleg Win 10 is majd. Játékokon kívül gyakorlatilag mindenre használva lenne, adatbázisok, videó, Google Street Wiew stb. menjen rajta rendesen, és lehetőleg sok évig ne kelljen bővíteni.


Tápegységről, alaplapról, hűtésről nem sikerült közelebbit megtudnom.


Vennétek ilyen gépet, ennyiért?



2017. nov. 30. 17:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Kapható Core i7 7657U, Iris Graphics 650 változatban is, de 110 euróval drágább, és nem biztos, hogy érdemes (arra, amire nekem kell).
2017. nov. 30. 19:20
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem 7657U, hanem 7567U.
2017. nov. 30. 19:22
 3/5 Gryphon ***** válasza:
Az i5 eleg egy jo darabig. Viszont +8gb ramot tennek bele es egy normalis videokartyat az integralt helyett...ha ezeket beledobod sokkal dragabb lesz mint egy normal pc..huteset nem ismerem de zsufolni nem tul jo otlet..en nem vennem meg. Nezz szet pcx-en
2017. dec. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gryphon ***** válasza:
Bocs nem az integralt helyett hanem melle..integraltal sokmindenre nem fogod hasznalni..egy normalis vga 50-60 e ft.nal kezdodik..es a ram 2x8gb legyen inkabb.
2017. dec. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Közben már én is tájékozódtam, hogy Win 10-hez jobb a 2x8 GB RAM.

Külön videókártyát ebbe a gépbe szerintem nem lehet tenni, a mérete miatt. Az Iris Graphics az integrált grafikán belül a csúcsminőség jelenleg, tesztek szerint egy középkategóriás VGA-val felveszi a versenyt. Lényegesen jobb, mint a külön megvásárolható processzorokba épített HD Graphics.

Ettől függetlenül valószínűleg nem fogom megvenni.

2017. dec. 3. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!