Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzot tudnátok...

Zsoltnagy14 kérdése:

Milyen processzot tudnátok nekem ajánlani AMD VAGY INTEL?

Figyelt kérdés
NEKTEK MILYEN VAN ÉS MENNYIRE SZERETITEK??

2017. nov. 30. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Ez most már leginkább attól függ, hogy melyiket tudod alaplappal+hűtéssel olcsóbban megkapni. A legtöbben itt biztosan Intelt fognak mondani, ami így is volt egészen addig, ameddig a Ryzen megjelent idén. Azóta viszont nincs számottevő különbség a felsőbb kategóriákban, egy Ryzen 5 hozza egy i5 szintjét, a Ryzen 7 pedig az i7 szintjét. A Ryzen 3 viszont nem annyira jó, mint egy modern i3, ezért ebben a kategóriában még mindig az Intel a nyerő.


Mivel alaplapból az Intel most olcsóbb, én azt venném. Egyébként nekem 2013 óta a sokat kritizált AMD FX-8350 procim van, és sosem volt bajom vele, sosem éreztem kevésnek.

2017. nov. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Szia!


Én 2016-ba építettem a buget (alacsony költségvetésű) gépemet, így nekem a (4. generációs intel i processzorokkal egy foglalatba illő) Pentium g3260-ra esett a voksom.

Olyan 10.000 forintért vesztegetik mostanában használtan, mert lassan egy éve nem lehet már kapni. Én is az utolsó darabot kaparintottam meg belőle még nyomott áron.

Azt tudni kell, hogy én egy Core 2 Duo E7400-ról váltottam rá, ehhez mérten nagyon nagy váltás volt számomra, de mostanra (főleg az AMD versenyképességét megkövetelő újgenerációs processzorok miatt) egyre kevesebb a teljesítménye.

2 mag 3,3Ghz ami nagyon kellemes, még a maga idejében hatékonyak is voltak. Az 54 wattos TDP-je tűrhető.

Én nagyon szeretem mert habár csak két mag azért tud szaladni. Habár a HD6950-em már néha kihívást okoz neki.


Már körvonalazódik bennem a váltás, amint összejön a kellő pénz ugrok át valamilyen i5-re, mondjuk egy ugyan ilyen rework-ön átesett haswellre, 4460 vagy 4590 lesz a soros.


Üdv, Lecsó

2017. nov. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 meszike91 ***** válasza:
Mennyit szánnál rá? Jelenleg milyen alaplapod, processzorod, ramod, tápod és videókártyád van? Továbbá mire használnád a processzort? (játék vagy munka)
2017. nov. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ mire kell. Ha jatékra, akkor Intel 7700K, ha processzorigényes munkára, akkor Ryzen 1800X.


Nekem egy 2011-ben összerakott gépem van, benne egy i7-2600K, amit egy Noctua NH-D14 tart hűvösen 4,7GHz mellett. Még nem volt játék, ahol nagyon kellett volna több. Egy új i7 lehet 10-15 fps-el többet tudna, ha FHD-ben jatszanék, de 1440p mellett bőven elég, és a GTX980Ti-t kihajtja.

2017. nov. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Brandon41 ***** válasza:
Nekem egy i7 6700k procim van, és hát mit mondjak elég jó.
2017. dec. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Brandon41 ***** válasza:
Ha AMD-t akarsz akkor ryzen, ha intel akkor esetleg 8. generációból válasszál. Egyikkel sem tudsz nagyon mellé nyúlni.
2017. dec. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!