Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Dell XPS 13 megéri az árát?

Egy Dell XPS 13 megéri az árát?

Figyelt kérdés

Egyetemre szeretnék egy laptopot (bevallom csak részben saját büdzséből). Nagyon megfogott a Dell XPS szériája, amellett, hogy elég jó teljesítményt produkálnak nagyon klasszul is néznek ki.


Programozásra, netezésre, (esetleg játékra, de ez nem szempont), a jövőben talán videó vágásra, renderelésre is...


De hát nem szívesen költ az ember ennyit, megéri az árát? Ha igen melyik konfigurációt ajánljátok belőle, ha nem, mit ajánlanátok helyette? (akkor már olcsóbban)


Köszönöm a válaszokat!



2017. nov. 30. 18:20
 1/4 hypno ***** válasza:

Programozásra és netezésre bármi jó.


Én használt üzleti kategóriás gépet szoktam ajánlani, minimum 3. generációs i5 processzorral. Nem annyira dögösek, de cserébe nem hullanak darabokra pusztán az idő múlásától. ezen kívül jellemzően jó áron hozzájuk lehet jutni, mert az informatikai cuccokat gyorsított avulással lehet leírni az üzleti könyvekben.

2017. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Használtat nem igazán szeretnék, de valóban elegendő lenne egy jóval olcsóbb közép kategóriás is. Esetleg még a Lenovo Yoga 520-at néztem, ez is szimpatikus:

Intel Core i5-7200U

8GB DDR4 RAM

256 GB SSD

NVIDIA GeForce 940MX

2017. dec. 2. 08:18
 3/4 hypno ***** válasza:

Értem. (pedig az olcsón a jelen esetben akár 100-150 ezer forintot is jelent)


Bármelyiket választhatod amelyik szimpatikus. Olyan mellett dönts, ami IPS panellel szerelt és ha a játék nem szempont, akkor ne pörögj rá a diszkrét videochipre.


Olvasgasd a döntéshez a prohardver vonatkozó rovatát. [link]

2017. dec. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. dec. 2. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!