Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van most 2x4gb ramom ddr4...

Van most 2x4gb ramom ddr4 2133mhz ha veszek még egy modult akkor ugye elveszik a dual channel mennyivel lesznek lassabbak?

Figyelt kérdés
12gb nekem boven eleg lenne a jatekokhoz is ezert nem akarok feltetlen 2x 4et venni ismét de igy mennyivel lesz lassabb ha elveszik a dual channel? Vagy lasabb lesz egyáltalán? Valaki eltudná magyarázni , hogy is műkodik ez?
2017. dec. 1. 11:13
 1/3 Takysoft ***** válasza:

Ez egy összetett kérdés, mert erősen függ az alaplaptól, annak chipjétől, meg a procitól is.


Alapvetően nem javaslom. Elveszik a dual-channel.


De van olyan, hogy "flex mode". Szóval bizonyos rampárokat tud dual-channe-ben, de pl a harmadik modult meg nem.

De nehéz beállítani. És nincsenek túl jó mérési eredmények erre.


Szóval nem, nem ajánlom ezt.


Persze, tisztában vagyok, hogy a RAM árak az egekben vannak, de úgy tiszta, ha KIT-ben veszed a rampárokat.


Ha érdekel, azért a flex módnak utánanézhetsz alaposabbam, engem anyira nem érdekelt sosem, hogy nagyon beleássam magam.

2017. dec. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dongaben ***** válasza:
Ha teszel még 4 Gb RAM-ot, a 2x4 mellé, akkor a betöltött programok valamivel gyorsabban futnak, mint korábban.
2017. dec. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Takysoft ***** válasza:

Félek, hogy nem értetted a kérdést.

A kolléga arra utalt, hogy a Dual-Channel menni fog-e.


A régi gépeken ugyanis ez csak párban ment (tripple vagy quad esetén ugye 3-4-es osztásban)


Szóval hiába tetteél plusz memóriát a gépbe, konkrétan több, de lassabb RAM-od lett.

2017. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!