Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD A8-5500B integrált videoká...

AMD A8-5500B integrált videokártya felhúzása?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy AMD A8-5500B típusu számítógépet integrált videokártyával, a kérdésem az lenne ha veszek bele ramot akkor át tudok írni valamennyit a videókártyára? Vagy hogy működik ez? Előre is köszönöm!

2017. dec. 3. 09:05
 1/9 CspCsj ***** válasza:

Az alaplap BIOS-ban keress integrált VGA beállításokat.

Esetleg az alaplap pontos modellszámát írd ide.

2017. dec. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MGéza ***** válasza:
88-as chipsetes lapokkal lehetséges, azok közül sem mindegyik támogatja az órajel emelését. Legegyszerűbben gyorsabb memóriákkal növelhető némileg az integrált vezérlő teljesítménye, max 2400Mhz ddr3-at tehetsz a lapba ha támogatja azzal nyersz némi erőt.
2017. dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
[link] megtaláltam ezt, akkor eddig növelhető maximálisan a videókártya? És ez csökkenti az élettartamát? Vagy valami baj lehet belőle? Köszönöm a válaszokat :)
2017. dec. 3. 09:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól látom, itt összesen egy darab 4GB-os modulod van, a BIOS-ban valószínűleg AUTO-ra van állítva, ezzel többet nem tudsz kihozni belőle. Amikor az alkalmazás kéri, annak függvényében fog lecsipegetni a rendszer memóriából, de a minimum amit használ, elkülönít minden esetben, az 768 MB. Ez felkúszhat, akár két GB-ig is, ha kell.


Az APU IGPU órajelét nem érdemes piszkálni, amúgy sem egy erőművész/7560D/, de ha veszel bele még egy modult, akkor mindjárt nyersz egy kis többletet 64bit-->128bet-re ugrik a proci és a memóriák közötti sávszélesség(DC), ez jótékonyan hat az APU teljesítményére.


Amit régen csináltam, hogy nagyobb RAM-okat tettem melléjük, ha hivatalosan 1866, volt, akkor 2133, ha a lap támogatta. Játszani kell vele egy kicsit.

2017. dec. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én ennyire nem értek hozzá, sőt inkább egyáltalán. De lényeg az hogy hiába veszek ramot, akkor sem tud a videókártya állandó 768 mb helyett, mondjuk 2GB-ot használni igaz?
2017. dec. 3. 11:17
 6/9 anonim ***** válasza:

A 768, amit asztalon látsz, amikor nem futtatsz 3D alkalmazást, az bőven elengedő. A megosztott rendszermemóriából vesz le többet, amikor kell, valószínűleg most is többet használ 768-nál ezeknél az alkalmazásoknál.


Persze be lehet állítani BIOS-ban, hogy fixen annyit vegyen le( ez laponként változik, hogy mennyi a max.), de ez a rendszeredtől vonja el, lapozót fog használni, ha nincs elég fizikai memória, egyszóval nem ideális.


Nézted, hogy játék alatt mennyit eszik? ( MSI Afterburner, Riva SServer, ezekkel tudod monitorozni)


[link]

2017. dec. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MGéza ***** válasza:
A BIOS-ban az integrated graphics menüben a vramot állítsd dinamikusra(dinamic), így annyit fog használni amennyit kell. Sinlge channel memória helyett használj dual channelt.
2017. dec. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, és ezekkel a beállításokkal semmilyen kárt nem teszek a gépbe?
2017. dec. 3. 13:10
 9/9 MGéza ***** válasza:
Nem. A vram dinamikusra állítása annyit tesz, hogy az igényeknek megfelelően fog változni a vram mérete. Tehát ha épp az asztalon vagy böngészőben matatsz és elég a minimum akkor annyit használ, ha játszol és több kell akkor meg többet.
2017. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!