Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet megállapítani,...

Hogyan lehet megállapítani, hogy melyik videókártya dolgozik éppen?

Figyelt kérdés
Egy új laptopról van szó, finom hangolni szeretném a videó lejátszást, mert teljes képernyős üzemmódban fakók a színek. A gépben van egy CPU-ba integrált Intel HD 620-as és egy dedikált Radeon M420-as grafikus megjelenítő is, de amíg nem tudom, hogy mikor melyik működik, addig nem tudom beállítani sem.

2017. dec. 6. 19:57
 1/5 Shaddark ***** válasza:

Én a videolejátszón állítanám inkább ezt.

De elindítod a filmet kicsiben, a vkártya programban ráhúzod pl. a szín erősséget 200%-ra és látod hogy az dolgozik-e :)

2017. dec. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 CspCsj ***** válasza:

GPU-Z programban a "Sensors" fülön látod a "GPU Load" mezőben a legalul kiválasztott videokártya terheltségét.

[link]

2017. dec. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Filmek+TV alkalmazást használok, abban semmilyen beállítási lehetőség nincs. Az AMD géphez kapott programjában szintén semmi színkorrekciós lehetőség nincsen, még az energia beállításokon is lakat van ("a kompatibilitás megőrzése végett").
2017. dec. 6. 23:18
 4/5 A kérdező kommentje:

CspCsj nevű felhasználó válasza


Komoly programnak látszik, szerintem ki fogom próbálni, hogy tisztában legyek a háttérben zajló dolgokról.

2017. dec. 6. 23:28
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök segítségét!
2017. dec. 6. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!