Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel vagy AMD?

Intel vagy AMD?

Figyelt kérdés
Sziasztok, most így év végén akarok majd összerakni egy komplett konfigot (lehet csak ünnepek után rendelek,mert gondolom az árak is emelkedtek miatta) szoval a lényeg,hogy a kártya szerintem GTX1060 6GB lesz az Asustol, a cpu viszont nagy dilemma. Az i7770k vs. Ryzen 1700 között. Tudom hogy az Intel egy magon siman veri az AMD-t (még mindig) de viszont a ryzen a jővőben effektivebb lehet szálak száma és eloszlás terén. Szóval tanácstalan vagyok,válaszokat előre is köszi:)

2017. dec. 8. 13:27
 1/3 anonim válasza:
0%

Ha teljesen ki akarod használni a géped akkor intel+nvidia.

Sok konzol emulátor mint a Cemu,Dolphin intel cpu ra van tervezve. Az új amd kártyák is szépen feljöttek a versenyben,de mint a cpu-nál is támogatottság hiányban szenvednek. Sok régebbi dx8-9 játékok, indie játékok, frissen kijött beta játékok sok fejfájást fognak okozni. Saját és batátaim tapasztalatából közlöm.

2017. dec. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 meszike91 ***** válasza:
100%

Tuningolni akarsz? Mert ha nem, akkor nem kell k-s intel. Vagy ha igen, akkor megfelelő alaplap is kell hozzá.


A ryzen 1700 alapból szorzózár mentes és 3.8-ig szinte biztosan fel lehet húzni egy b350-es lappal is.


Munkára mindenképp a ryzen, játékra viszont szerintem felesleges. 16 szálat semmilyen játék nem használ ki.

2017. dec. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
38%

Én a Ryzen-t választanám. A teljesítményük játékok alatt közel azonos.

[link]


Viszont szerintem az AMD-s megoldás tovább marad fejleszthető ami mostanában az Intelről nem mondható el.

Legalább is az AMD 2020ig tuti ennél a foglalatnál marad.

2017. dec. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!