Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem kapcsol be a gépem. Be...

Nem kapcsol be a gépem. Be nyomom és csak a sötét monitor van előttem. Csak villog a bekapcsoló gomb. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ha ki nyomom és újra próbálkozom akkor sem kapcsol be csak sokszori próbádlkozásra. 4,5,8,9, alkalom is lehet mire el kapja és be kapcsol. De egyre többször csinálja. Ma meg már semmi hatás. Nem akar be kapcsolni.Tápot most cseréltem mert nem volt jó.tanácsok?

Alaplap: gigabyte ga970a

Cpu:amd fx4100

Vga:Asus r9 280x

Táp:cooler master elite power 600W (az új)

már át mozgattam a kábeleket stb. Nincs ötletem...thx


2017. dec. 8. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Múlt hónapban jártam én is ugyanígy. Nálam az volt hogy megdöglött az alaplapom.

Addig kínlódtam, meg szenvedtem vele mire feladtam a dolgot. Én is cseréltem tápot, plusz teljesen kiportalanítottam a gépet, mindent szétszedtem, kiszereltem, tápegység volt itthon egy alighasznált. A CPU-t újra pasztáztam stb... semi eredmény. A HDD-t egy másik PC-be téve kipróbáltam hogy működik-e át is futattam HDD regenerator programmal, de semmi hibát nem talált. Ramokat egyesével teszteltem szintén egy másik PC-n amibe szintén kompatibilisek azokkal sem volt probléma, és ezt szinte egy hétvége alatt zongoráztam le. Aztán amikor berágtam nagy nehezen találtam egy másik alaplapot és processzort használtan amit beépítettem a gépembe, a saját cucciammal és azzal meg gond nélkül üzemelt. Az alaplapot egy másik házba építettem bele, másik táppal másik rammal, videokártyával sőt még a processzort is cseréltem benne egy gyengébbre, de teszt erejéig az bőven alkalmas, és ugyan azok a tünetek. Aztán beszéltem egy ismerősömmel aki szerelőként dolgozik egy üzletben és mondta nekem hogy a gépemet rakjam össze olyanra mint ami a hiba előtti állapotában volt, tehát a régi táppal együtt szereljem össze és vigyem el hozzá. Specieális műszerekkel jó alaposan végig nézte elég sokat szenvedett vele, aztán felhívott hogy az alaplapom gyakorlatilag kuka, ráadásul a VGA foglalat adta meg magát, aminek a cseréjét elég kevesen vállalják és mondta hogy nem is lenne érdemes foglalkozni vele. Aztán az alaplapot és a CPU-t kiszerelte és egyenlőre hazavitte magával hogy még nézegeti, hogy mi lehet, mert őt is idegesítette a dolog. Végül nagy nehezen még arra jött rá hogy a BIOS adta meg magát.

2017. dec. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Biztos hasonló van nekem is. Mert minden megy csak kép nincs. Én is át néztem mindent de nincs hiba. A lap meg már elég régi. Passzolok mi lehet vele
2017. dec. 8. 17:35
 3/3 anonim ***** válasza:

vagy tápegység vagy alaplap masszívan haldoklik. Az CM elite power elég gagyi, még az új generációs is, de ilyen régi alaplap mellett inkább egy-két kiszáradt kondenzátorra tippelnék.


Szedd le a gépház oldalát és nézd meg, nem púposak-e a kondik rajta, nincs körülötte égésnyom stb.

2017. dec. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!