Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassú a gépem? Alig van...

Torokkrisztofer kérdése:

Miért lassú a gépem? Alig van valami rátelepíte és nagyon lassú lett (nincs rajta vírus) Proci: i7-7700 Ram: 16 Gb DDR 4 Alaplap: Asus h110 pro d Vidikari: gtx 1070 Merevlemez: Toshiba 1Tb 64 mb (7200rpm) OP rendszer: Win 10 pro 64 bit

Figyelt kérdés
Miért lassú?

2017. dec. 9. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Rátelepedett valami vírus vagy malware.
2017. dec. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miben nyílvánul meg a lassulás? Írj tüneteket. Lassan jön be a rendszer?Lassan indulnak a programok? Ilyesmi.
2017. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Időnként a Windows is bekrepál.
2017. dec. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mit takar a lassú?
2017. dec. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zzzoli ***** válasza:

Egy ilyen proci alá nem illik a legolcsóbb alaplapot berakni, Egy Maximus Hero, vagy egy ROG Strix illett volna.

A H110 chipset már elavult, Z270, vagy Z370 dukál mellé!

2017. dec. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: Lényegtelen. Az a lap is elég neki. Az, hogy dukál e vagy sem részletkérdés. Eleve mi az, hogy illik?


Kérdező még nem írtad le, hogy miben nyilvánul meg a lassulás.


Mert lehet egy program, vírus, ami eszi a procir/vga-t, nem megfelelő driverek telepítése, haldokló merevlemez, sok program háttérben való futása, túlmelegedés stb..

2017. dec. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Alap ha ennyit elverek egy gépre szerintem is hogy nem az alaplapon spórolunk..
2017. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zzzoli ***** válasza:

Minden tekintetben rosszabbak az alsó kategóriás deszkák, azért nem illik egy felső kategóriás proci alá rakni.

Eleve a tápfeszültségek nem olyan stabilak rata, mert nem annyi fázisú impulzustápok vannak rajta. Ebből fakadóan a terhelés alatti stabilitásuk csökken.

Nem fordítanak annyi figyelmet a tervezésére, nem az a cél hogy sebességkirály legyen.

Ezért nem illik egy ilyen proci alá olcsó alaplapot rakni.

Jó esetben elmegy vele gond nélkül, de biztos hogy nem hozza ki a prociból a maximumot.

Én az elmúlt időszakban csak az Asus Maximus sorozatot használtam a gépeimbe a procik alá, azért ég és föld, nem csak annyiban különbözik hogy mindennel fel van szerelve.

A lányoméba meg a Asus strix z270g gaminget raktam, pedig abban csak egy I5 7600K van.

Nagyon sokat számít a jó alaplap, ezt elhiheted!

2017. dec. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!