Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok nekem segíteni...

Tudnátok nekem segíteni gépfejlesztés kapcsán (videókártya, alaplap)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy durván 2-2,5 éves gépem az alábbi configgal:


[link]


Mivel még sosem volt tunningolva, ezért arra gondoltam meglepem magam a karácsony közeledtével egy kis gép felújítással :) Az eredeti elképzelésem az volt, hogy egy SSD-re és egy új videókártyára fogok beruházni. Az alábbiakat néztem ki:


[link]

[link]


Mikor kikértem egy számítástechnikában nálam sokkal jártasabb ismerősöm véleményét ő azt mondta, hogy a jelenlegi alaplapom és a kinézett videókártya kapcsán lennének problémák. Ugyanis az alaplapom PCI-E 2.0-ás, míg a kártya már 3.0-ás, ezért nem tudnám teljesen kihasználni a videókártyát. Van értelme ennek ellenére összeraknom a kettőt, vagy inkább megérné beszereznem egy új alaplapot? Utóbbi esetben milyet ajánlanátok a jelenlegi configomhoz? Eddig én ezt néztem ki magamnak, de laikusként nem igazán tudom mennyire érné meg:


[link]


Bocsi a sok kérdésért, és előre is köszönöm a válaszokat :)



2017. dec. 11. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Van ertelme ennek ellenere, csak benchmarkban merheto az 1 max 2% teljesitmeny csokkenes pcie 2.0nal.
2017. dec. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A linkelt alaplap pedig se a prociddal se ddr3 rammal nem kompatibilis, am3+ cpu foglalatos es 970 vagy 990 chipsetes, 4 nel tobb fazisu vrmel, de ne vegyel mar ilyen lapot, foleg ne ujonnan.
2017. dec. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, ha esetleg új alaplapot szeretnék venni, akkor te miylet ajánlanál? :)
2017. dec. 11. 10:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha új alaplap, akkor új proci is. Ezt erősen befolyásolja hogy mennyit szánnál rá.
2017. dec. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hmm ... az SSD + videókártya durván lesz egy 100-as ... hajlok affelé, hogy egyelőre megelégszem ennyivel. Aztán majd egy év múlva meg jöhet egy proci-alaplap csere. Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2017. dec. 11. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!