Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ajánlana valaki jó alaplap +...

Ajánlana valaki jó alaplap + cpu párost?

Figyelt kérdés

Új gépet szeretnék összerakni és nem tudom, hogy milyen páros lehetne a legjobb. Nem cifrázom. Játékra kell. Jelenleg fx8350-em van, de lehet életemben először kipróbálnám az intelt is. Nem zárkózom el a Ryzentől sem.

Értem én, hogy foglalatban kell passzolnia a lapnak és a cpu-nak, de azt hiszem nem ennyire egyszerű a dolog. Így pedig javaslatokat kérnék szépen. A felső keret a lapra és a cpu-ra 120.000,-Ft lenne. Természetesen nem sírom el magam, ha olcsóbb lesz. :) Nagyon nem sürgős, mert azért most még mindent visz a 8350, viszont a gépet elkezdeném összerakni havi 1-2 komponensenként.



2017. dec. 13. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


én Inteles vagyok, de a Ryzen 7 1700/1800 is jól néz ki, ha már ennyi pénzt szánsz rá.

2017. dec. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 meszike91 ***** válasza:

Játékra a ryzen 1700/1800 szerintem túlzás. Egy játék se tud ennyi szálat kihasználni. Ezek inkább munkára érik meg.


Asus Prime B350-PLUS alaplap 29 720


AMD Ryzen 5 1600 YD1600BBAEBOX processzor 58 959


Meg ugye kellene hozzá ddr4-es ram is.


3.8 ghz-re valószínűleg fel tudod húzni a procit. Inteles konfigot nem tudok, azt ír majd valaki más.

2017. dec. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az 1600-as Ryzen-en gondolkodtam én is. Árban jobb is. ezekre már biztos nem kell akkora nagy hűtés sem mint az fx processzorokra. Ugyanúgy 65w TDP-s mint a mostani intel-ek. Jónak néz ki az az alaplap. Az össz ár is barátságosabb. :) Azért nem vagyok biztos alaplap dolgában mert sokszor látok olyan véleményeket, hogy nem igazán van pariban a processzor a lappal.
2017. dec. 13. 15:11
 4/8 Takysoft ***** válasza:

Bár már írták előttem, fel kell hívnom a figyelmed, hogy RAM-ot is kell cseréned! A maiakban DDR4 van már.


A Ryzen 1600 nagyon jó.

Intel oldalról is vannak egész jó választások i5 meg i7 kategóriában is.


Alaplap meg... az több dologtól függ. Milyen igényeid vannak. SPDIF, ram modulok száma, overclock(chip miatt fontos lehet).

És Asus párti vagyok például :)

2017. dec. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem lesz húzva a processzor. Sosem tettem ilyet, ezután sem fogok. Természetesen tudom, hogy ddr4 ramok kellenek. Már ki is néztem a 2x8GB HyperX-et. Az SSD-jeimet viszem a mostaniból, tehát az a fontos, hogy legyen 4 sata a lapon. Más nem szempont. Meg a jelenlegi VGA-m is elég jó szerintem ahhoz, hogy áttegyem. :)
2017. dec. 13. 15:46
 6/8 meszike91 ***** válasza:
Ha ryzen-t akarsz venni, akkor a ramok legyenek a lehető leggyorsabbak és szerepeljenek az alaplap támogatási listájában.
2017. dec. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsot! Erre mindenképp figyelni fogok!
2017. dec. 13. 16:13
 8/8 meszike91 ***** válasza:
Ha biztosan nem akarod húzni a procidat, akkor viszont egy olcsóbb alaplap is elég lehet.
2017. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!