Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik egér legyen? Esetleg...

Melyik egér legyen? Esetleg tudtok jobbat? (Hosszabban lent)

Figyelt kérdés

Egeret néztem Pc-hez, ezt a kettőt találtam ami nagyon megtetszett:


- A4Tech Bloody RT7 Terminator


[link]



- A4Tech Bloody R80


[link]


Ha bárki tud ajánlani valami hasonló, esetleg jobb egeret, kérem írja le.

Fontos, hogy:

- Vezeték nélküli legyen

- Töltés nélkül kibírjon minimum 24 órát

- Optikai (azt olvastam ez jobb mint a lézeres, illetve optikai egerem van most amit egérpad nélkül bárhol tudok használni

- Időtállóság (legyen mondjuk 2 év min élettartam :) )

- 10k alatt legyen

- És persze az alapok (pontos, ne szakadozzon stb.) vagyis működjön :D


A válaszokat előre is köszönöm!


Ui.: Az A4Tech RT7-ről az olvastam, hogy az akkuja hamar lemerül, kb. 10 óra, máshol meg azt, hogy 3-4 napot is bír. Ha valaki tudna esetleg véleményt mondani bármelyik egérről, kérem emelje ki, hány órát bír ki az akkumulátor. Köszi :)



2017. dec. 13. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Pontos, ne szakadozzon, sokat bírjon az akkuja, időtálló legyen.. És mindezt 10-20 ezerrel olcsóbban mint amennyiért kapni ilyet.


[link] ez felel meg a leírtaknak.

2017. dec. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt egy értelmes lista, kb bármilyen fórumon, komolyabb youtube videón ezek közötti egérhez lyukadsz majd ki.


[link]

2017. dec. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És mi van azokkal amiket én írtam?
2017. dec. 13. 19:56
 4/6 A kérdező kommentje:
Még néztem arzA4Tech R70-et is. Erről mit gondoltok?
2017. dec. 13. 21:14
 5/6 anonim válasza:

Namost, én egyáltalán nem vagyok "profi" csak egy amatőr de elég jó voltam ahhoz hogy nyerjek egy második helyet egy bajnokságban - a nyereményem egy MadCatz RAT3 volt. Számomra a legfontosabb mindig az volt hogy az egér kényelmes legyen. Mind a kettőt ajánlom hogy fogd kézbe a boltban (pl Mediamarktban vannak kiállítva egerek). Függ attól is hogy mekkora a kezed, hogyan játszol. Az én ujjaim hosszak és "palm grip"-ben fogom az egeret. Az én egerem még egy régi, javított Logitech MX518 a nyert RAT3 pedig porosodik a szekrényemben mert nekem túl kicsinek tűnik az én kezemhez. Nem tudom ajánlani a "braided cord" - os egereket (ilyen a RAT3) amelyiknek a zsinórja olyan mint a vasalóé és mindig beleakad az asztal szélébe (ezért le is ragasztottam amíg használtam). Különben az első tournamentem (díj nélkülit) a boltban található legolcsóbb 400dpi Genius egérrel nyertem lol...

Szóval legyen kényelmes. Se az oldalgombokat, se makrókat, se programozható gombokat nem használok hogy fair legyek az újoncokkal szemben - úgyhogy ebben nem tudok tanácsot adni - túl szigorúak az etikai követeményeim lol. A wireless egereket hallottam hogy egyesek nem ajánlják, nekem soha sem volt. Ha valamit is tudok segíteni azt egy mondatban mondom: FOGD MEG MIND A KETTŐT, nyomogasd a gombokat - szóval a kényelmet okvetlenül vedd figyelembe.

Ismertem valakit pár éve aki eszméletlenül jól játszott és a Deathadderre esküdött, de ahogy tudom egy párszor cserélnie kellett. Még egy tanács: ÓRIÁSI, "elefántfül méretű" egéralátét vétele. Nekem van egy A4TECH X7 Gaming amelyből a legnagyobbat vettem - igen jó de a széle "felperdül" ami egy kicsit bosszantó - hátha találsz jobbat. Remélem egyik egér se villog vagy ilyesmi, láttam efféle villogó egereket és szerintem csak elvonják a figyelmedet. Különben jobb vagy balkezes vagy? Vedd figyelembe. Az R80 nekem egy kicsit kicsinek tűnik, az RT7 pedig afféle "szimetrikus design" - efféleket párszor fogdostam és nekem nem volt kényelmes. Ha hosszú, vékony ujjaid vannak akkor jók az olyan egerek mint a Logitech MX518 ami ma már sajnos nem kapható.

2017. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Még egy kis folytatás: sokan hirdetik hogy aranyozott az USB konnektor ami nem sokat jelent (a RAT3-é az) az MX518-é nem és nem veszek észre különbséget. Nem ajánlom hogy arra menyj hogy a DPI az egekbe menjen. Pl. Olyan egerek mint a RAT 7 vagy 9 nek van egy "precíziós célzás gombja". Mit gondolsz mit csinál? LEVESZI A DPI-t kisebbre! Ha túl nagy a DPI-d szerintem nem tudsz jól lőni. Én 400 dpi-re leveszem az egerem, de ebben egyedül vagyok, akiket ismertem nagyobb értékeket használtak, mégis helytálltam. Szóval szerintem a túl nagy csak marketingfogás, az egér minden kis akaratlan mozdulatod érzi és olyan mintha rezegne a kezed célzáskor. Ezért jobb ez alá venni. 2 évet szerintem kibírnak, nem tudom mennyit játszol ha 3-4 óránál nem többet naponta akkor kibír szerintem. Nézd meg őket Youtube review-kon is.
2017. dec. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!