Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudok még közel sem...

Miért nem tudok még közel sem annyit nyomtatni, amennyit ígérnek?

Figyelt kérdés
Vettem egy HP nyomtatót, azon nem lepődtem meg, hogy csak 20 sima oldalt tudtam nyomtatni és szigorúan festéktakarékos módban! Mindig festéktakarékos módban nyomtatok. Utána vettem a Tesco-ban egy HP patront, amire az volt írva, hogy 500 oldalt lehet vele nyomtatni, megjegyzem nem is volt olcsó. A festéktakarékos mód megint be volt állítva és a 70-ik oldalnál már csíkozta a betűket, és jelezte hogy üres!!!!!!! Sajnos hülye voltam és eldobtam a blokkot, soha többé nem teszek ilyet. Ha nem tudok takarékos módban legalább annyit nyomtatni, akkor visszaviszem. Csak az a kérdés, hogy tudom igazolni, hogy mennyit nyomtattam?

2017. dec. 14. 11:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Azóta vettem még egy HP patront 500oldalsas ígérettel, de már másik boltban. Meg sem lepődtem, amikor az 50-ik oldalnál már nem nyomtatott betűket a papírra és üreset jelez. Viszont most megvan a blokkja! Hogy tudom igazolni, hogy átvertek?
2017. dec. 14. 11:34
 2/10 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem egyszer egy ilyen utántöltés alkalmával, ugyan ezt.

Azt mondta a faszi, hogy ez a több száz oldal úgy jön ki, hogy rendkívül ritka szószedettel, egy oldalon 2-3 mondatot számolnak. Tehát ne úgy gondoljuk hogy sűrün, tömören teleírott A4-ből kinyomtatunk 200 oldalnyit, mert az csak illúzió.

Végül is ha úgy nézzük tényleg kikezdhetetlen a történet, mart egy 2 mondatos papírlap is egy oldal, de sajnos az emberek jelentős része nem ezt hiszi.

2017. dec. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A gyártók 5%-os lefedettség mellett adják meg a tintapatron élettartamát. Ez azt jelenti, hogy az 500 oldal akkor igaz, ha olyan dokumentumokat nyomtatsz, melynek 5%-nyi felületét borítja festék. Nagyjából így néz ki egy 5%-os lefedettségű dokumentum: [link]

Ha nagyobb lefedettségű dokumentumokat nyomtatsz, akkor ez a szám drasztikusan csökkenhet.

Egy ilyen képnél, mint ez: [link] a színek lefedettségi aránya:

Cián: 34.93%

Magenta: 38,92%

Sárga: 41.45%


Néhány ilyen kép kinyomtatása sokkal kevesebb festéked marad, mint ha 5%-os doksikat nyomtatgatsz.

Ráadásul, a tintapatronos nyomtatók öntisztitó folyamata is használ el némi festéket, szélsőséges esetben akár 5-10-20 oldalra valót is.

2017. dec. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Normális ember nem ezt hiszi. A boltban ha egy üveg sörről beszélek, akkor nem egy üveget kérek féli megtöltve, hanem egyértelműen teli üveg sört akarok. A patronnal ugyanez, ha kinyomtatott oldalról beszélek a patron kapacitásával kapcsolatban, akkor nem félig teleírt papírról van szó, hanem tele írt papírról. Minden más átverés és hazugság.
2017. dec. 14. 11:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Teleírt és teleírt között is van különbség. A szabvány jellemzően 12-es betűméret (Times New Roman), másfeles sorköz, 12 pontos térköz, 2,5-ös margó (kivéve a jobb, ott 1 centi), oldalanként 1800 karaktert jelent.


Ez közel sem ugyanaz ahhoz képest aki mondjuk mindent összehúz-kicsinyít mert a papírral is spórolni akar és 5-7000 karaktert is betuszkol egy oldalra -> rögtön 4x-es mennyiségről van szó.

2017. dec. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnos annak lesz igaza, aki a %-os oldalrol kozeliti meg a kerdest. A nyomttott oldalak becsult ivszama 5-15%-os fedettsegben ertendo. Ertheto okokbol, hiszen ha 100%-ban fedett flekket nyomtat valaki, akkor tevedes ugyannnyi ivszamot varni, mintha 5% raszterben teszi ugyanezt.
2017. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A tintasugaras egy nagy átverés, főleg a HP részéről, mert teleszórták az áruházakat olcsó 9-10ezer forintos készülékekkel, millió ember megvette és a tinta seperc alatt kifogy bármelyik patronból. Az 5%-os tinta fedettség pedig egyértelmű tiszta hazugság, hiszen az átlag ember egy nyomtatott oldalon nem 3 sor ért a papíron. Mostantól nekem a HP jelentése: Hazug Parasztok. Rendeltem egy Samsung lézernyomtatót és egy 8500 forintos kazettát. A kommentek alapján úgy gondolom a nyomtatás ára kb egyharmada lesz, mint a HP fostossal.
2017. dec. 14. 12:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnalom, hogy igy jartal, de mostmar jol gondolod. Ha mar inkjet, akkor min 20 ezer, es pl Epson. Ott felaron megkapod a patronokat a HP-hez kepest. De teny, hogy a lezerrel feketeben ezer gepelt oldalt ki tudsz majd nyomtatni.
2017. dec. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Normális ember, ha azt mondják neki, hogy 500 oldalt lehet nyomtatni egy patronnal, rögtön megkérdezi, hogy oké, de mégis mit jelent az "oldal"? Mert egy oldalra lehet egy pöttyöt nyomtatni, meg tele is lehet pöttyözni, sőt mindezt lehet feketében is, és/vagy színesben is.

Ez a patron/oldal megadás egy baromság. Olyan, mint ha azt mondanád, hogy egy doboz cigi két napig tart ki. Oké, de mennyit szívsz?


Az pedig a gyártók üzletpolitikája, hogy a nyomtató olcsó, a patron pedig drága, már vagy tizenöt éve, nem véletlenül alakult így ki. A patronon sokkal többet lehet keresni, mint a készüléken.

Én a helyedben vennék egy lézernyomtatót, és utángyártott tonereket használnék, mert abból van olyan, ami szinte megegyezik az eredetivel, és negyedannyiba kerül. Csak meg kell találni, melyik a jó márka.

2017. dec. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden szempontból jobban jársz a lézeressel.
2017. dec. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!